سایز متن   /

واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب ساری با اعتبار 150 میلیارد تومان در استان مازندران در هفته چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو و با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور افتتاح شد.

به‌گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، صبح امروز پنجشنبه “حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی”، رئیس جمهور در ارتباط ویدئوکنفرانسی پس از ارائه گزارش “حمیدرضا جانباز” مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از محل پروژه، واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب ساری با اعتبار 150 میلیارد تومان را به بهره‌برداری رسانده و دستور آغاز عملیات اجرایی “سد زارم‌رود” را صادر کرد.
واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب ساری با ظرفیت تصفیه 23 هزار و 240 متر مکعب در شبانه روز، در حال حاضر بیش از 105 هزار نفر از جمعیت این شهر را با سیستم لجن فعال، هوا دهی عمقی و اختلاط کامل (MLE) تحت پوشش قرار می‌دهد.
بر اساس این گزارش، طرح فاضلاب شهر ساری در واحد اول و دوم با 5.2 کیلومتر طول خط انتقال و 670 کیلومتر شبکه اصلی و فرعی با ظرفیت 46 هزار و 500 متر مکعب طی شبانه روز و 210 هزار نفر جمعیت تحت پوشش با دو ایستگاه پمپاژ و میزان سرانه تولید 175 لیتر اجرا شده که در سال مقصد به ظرفیت 96 هزار متر مکعب در شبانه روز رسیده و 420 هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.
بر این اساس، برای بهره‌برداری از واحد اول و دوم طرح تصفیه‌خانه فاضلاب ساری تاکنون 21 هزار و 741 فقره انشعاب فاضلاب خانگی نصب شده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد