سایز متن   /

مدیر امور نظارت بر بهره برداری و نگهداری از سد لار از تغییر وضعیت انتقال آب از سد لار به تهران از حالت پمپاژ به ثقلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، “مفید اصغری” با اعلام این خبر گفت: به دلیل افزایش تراز آب مخزن سد لار، نسبت به تغییر سیستم وضعیت انتقال آب شرب تهران از طریق این سد از حالت پمپاژ به ثقلی با بستن دریچه های آبگیر و آب بر تاسیسات عظیم تلمبه خانه و همچنین باز نمودن دریچه خروجی تاسیسات کلان اقدام شد.

اصغری با بیان اینکه هر ساله با افزایش تراز آب دریاچه و رسیدن به تراز 2472.50 متر، مانور دریچه های مذکور جهت انتقال آب الزامی می باشد، اظهار کرد: با تلاش و پیگیری های بی وقفه انجام شده توسط همکاران حاضر در امور سد لار، مانور دریچه های تاسیسات کلان طی یک روز کاری و با مهیا نمودن شرایط لازم جهت انجام کار و تست های مربوطه، انجام و عملیات مذکور با موفقیت به پایان رسید.

مدیر امور بهره برداری و نگهداری از سد لار در پایان خاطر نشان کرد: به طور معمول استفاده از روش ثقلی برای انتقال آب ، از ابتدای بهار آغاز و بسته به میزان سطح تراز آب مخزن، تا ابتدای پاییز همان سال ادامه می یابد و هر ساله با افزایش تراز آب دریاچه و رسیدن به تراز دو هزار و 472 متر، این تغییر وضعیت از حالت پمپاژ به ثقلی الزامی است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد