۷۱۱ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه آبرسانی خوی شسته شد

شستشوی 711 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه آبرسانی خوی

به گزارش برقاب،داله سلطانی از رصد و پایش لحظه‌ای کیفی تأسیسات آبرسانی در شهرستان خوی خبر داد و گفت: در همین راستا روزانه نمونه گیرهایی برای آزمایشات میکروبیولوژی و شیمیایی و آزمون کلرسنجی به صورت آزمایشگاهی و مستمر بر روی آب در این شهرستان  انجام می‌شود.

وی افزود: به منظور اطمینان از سلامت آب شبکه در ۹ ماهه سال جاری نزدیک به ۱۴ هزار آزمون مختلف میکروبیولوژی، شیمیایی و کلرسنجی بر روی تأسیسات آبرسانی خوی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی با اشاره به لزوم پیشگیری از بروز آلودگی ثانویه در تأسیسات آبرسانی اظهار کرد: از ابتدای سال تا پایان آذرماه، ۷۱۱ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه آبرسانی و ۱۰ مخزن ذخیره شستشو شده است.اکنون شرکت آب و فاضلاب۳۵۵ هزار و ۹۷۰ مشترک آب در شهر‌ها و روستا‌ها و ۶۰ هزار مشترک فاضلاب در شهر‌ها دارد.یر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی از اصلاح ۷۵۵ متر شبکه آبرسانی در مناطق مختلف شهر خوی به منظور کمک به پایداری آبرسانی و رفع مشکلات افت فشار آب خبر داد.همچنین مشکل جدی ساکنین مناطق مذکور با اصلاح شبکه و افزایش قطر لوله های به کار گرفته شده در این محل به طور کامل مرتفع شد. در راستای تسهیل آبرسانی و خدمت به مردم این شهر اصلاح بخشی از شبکه آبرسانی در دستور کار قرار گرفت. سلطانی با اذعان به اینکه در این پروژه لوله های پلی اتیلن به قطر ۱۱۰ و ۷۵ میلی متر به کارگیری شد، عنوان کرد: این پروژه از محل منابع جاری شرکت تامین اعتبار شد.