مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس تاکید کرد:

نیروی انسانی، ارزشمندترین سرمایه هر سازمان است

،مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در مراسم آغاز دومین رویداد ارزیابی صلاحیت حرفه ای نیروهای پیمانکاری شهرستان های شرق استان فارس گفت:

نیروی انسانی، ارزشمندترین سرمایه هر سازمان است،به گزارش برقاب،مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در مراسم آغاز دومین رویداد ارزیابی صلاحیت حرفه ای نیروهای پیمانکاری شهرستان های شرق استان فارس گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان فارس به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در بین شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور همواره به نیروهای اجرایی به عنوان ارزشمندترین سرمایه سازمان توجه خاص داشته و از این رو توسعه و توانمندسازی نیروهای انسانی و ارتقاء سطح دانش و مهارت نیروهای پیمانکاری درسرلوحه برنامه‌های این شرکت قرار دارد.

حمیدرضا کریمی فرد، با بیان اینکه اجرای برنامه ارزیابی صلاحیت حرفه ای پیمانکاران نقش مهمی در ارزیابی سطح دانش و مهارت نیروهای اجرایی و محک زدن سطح آگاهی آنان و همچنین تشخیص نیازها دارد، افزود: از آنجا که سیمبانان، نقش مهمی در نگهداشت و پایداری شبکه های توزیع برق بر عهده دارند، افزایش آگاهی و توانمندسازی این نیروهای خدوم و سختکوش صنعت برق فارس برای جلوگیری از بروز حوادث حائز اهمیت است.

این مقام مسئول نقش سیمبانان در تامین برق مطمئن و پایدار را حیاتی توصیف کرد و افزود: سیمبانان در تمام اوقات حتی در سخت ترین شرایط جوی و هنگام وقوع بحران ها نظیر طوفان، سیل و … در خط مقدم برق رسانی به هم استانی ها بوده و با تمام توان خود به صورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی به مردم می باشند تا در صورت بروز هرگونه خاموشی، در اسرع وقت روشنایی را به خانه های هم استانی ها بازگردانند که این امر جای تقدیر و تشکر دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح دومین رویداد ارزیابی صلاحیت حرفه ای نیروهای پیمانکاری شهرستان های شرق استان فارس در شهرستان فسا پرداخت و گفت: به منظور اجرای ابلاغیه وزارت نیرو با موضوع نظام‌نامه ارزیابی صلاحیت حرفه‌ای نیروی انسانی شرکت های پیمانکار صنعت آب و برق در سال ۱۳۹۸، این پروژه در سطح شرکت توزیع نیروی برق استان در چهار منطقه برنامه‌ریزی شده که در بخش اول جهت شهرستان‌های جنوبی استان به میزبانی مدیریت توزیع نیروی برق شهرستان لارستان برای حدود ۲۰۳ نفر سیمبان با موفقیت انجام شد و مرحله دوم برنامه ارزیابی صلاحیت حرفه ای نیروهای پیمانکاری شهرستان های شرق استان نیز ویژه شهرستان های فسا، جهرم، داراب، نی ریز ، استهبان، زرین دشت، بختگان و خفر به میزبانی مدیریت توزیع نیروی برق شهرستان فسا برای حدود ۳۲۸ نفر در ۷ رشته شغلی در حال برگزاری است و مرحله های سوم و چهارم در مناطق غرب و شمال استان در سال آتی برنامه ریزی و اجرایی خواهد شد.

وی یادآورشد: درطی روزهای برگزاری این رویداد ارزشمند، شایستگی نیروهای پیمانکاران در حوزه های دانشی، ایمنی، تخصصی، مهارتی، روان‌شناختی، طب کار مورد ارزیابی و پایش قرار می گیرد که این امر می تواند تا حد زیادی در کاهش خطاها واز سوی دیگر ارتقای مهارت‌های فنی و شغلی و تدوین برنامه های رشد و توانمند سازی این گروه از نیروهای تلاشگر صنعت برق، نقش مهمی داشته باشد. کریمی فرد در پایان سخنان خود بر حضور پرشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تاکید کرد و از کلیه همکاران جهت حضور گسترده و مشارکت فعالانه در انتخابات و خلق حماسه یازدهم اسفندماه دعوت بعمل آورد.

در بخش دیگری از این مراسم، فرماندار ویژه شهرستان فسا، نیز از عملکرد مطلوب و جدیت تلاشگران صنعت برق استان به جهت تامین برق مطمئن و پایدار و رضایتمندی مردم تقدیر کرد. صفرپور، تصریح کرد: بی تردید برگزاری چنین رویدادهایی می‌تواند نقش موثری در ارتقای عملکرد پیمانکاران، رفع چالش های پیش رو و همچنین تبادل تجربیات و دانش فنی و علمی داشته باشد.

در ادامه این مراسم مدیر توزیع نیروی برق شهرستان فسا نیز پایداری شبکه‌ها، ارتقای سطح خدمات رسانی و تامین رفاه و آسایش مشترکان را از مأموریت‌های اصلی صنعت برق استان و مدیریت برق فسا عنوان کرد. بنده خدا اظهار داشت: تلاش بی‌وقفه کارکنان صنعت برق استان و مدیریت برق فسا در راستای رفع نیازمندی‌ها و خدمت رسانی شایسته به مردم است که امیدواریم با برخورداری از نیروهای ماهر و کارکنان توانمند این مهم به صورت مستمر انجام پذیرد.

لازم به ذکر است، مرحله دوم رویداد ارزیابی صلاحیت حرفه ای نیروهای پیمانکاری شهرستان های شرق استان فارس در شهرستان فسا به مدت سه روز و طی روزهای هفتم الی نهم اسفند درحال برگزاری است.