نخستین واحد گازی نیروگاه سبزوار وارد مدار شد

معاون توسعه طرح‌های شرکت مادرتخصصی برق حرارتی گفت: نخستین واحد گازی 183 مگاواتی نیروگاه سیکل‌ترکیبی سبزوار با سرمایه‌گذاری 70 میلیون یورو به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

نخستین واحد گازی نیروگاه سبزوار وارد مدار شد.به گزارش برقاب، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، محمد‌رمضانی افزود: در راستای توسعه تولید برق در شمال‌شرق کشور و پاسخگویی به رشد مصرف در استان خراسان‌رضوی، احداث نیروگاه سیکل‌ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی سبزوار با برخورداری از دو واحد گازی ۱۸۳ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۸۰ مگاواتی در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه نخستین واحد گازی این نیروگاه با حجم سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیون یورو احداث شده است، ادامه داد: در مدت زمان ساخت این پروژه یک هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به فعالیت بوده‌اند.
رمضانی راندمان نهایی این نیروگاه را حدود ۵۵ درصد عنوان کرد و افزود: شهرستان سبزوار از جمله مناطق کمتر توسعه یافته شمال‌شرق کشور است که ایجاد زیرساخت‌های توسعه در آن الزامی است. بدین منظور پروژه ساخت این نیروگاه سیکل‌ترکیبی‌ از جمله طرح‌های بزرگ و زیربنایی در حال انجام شهرستان بوده است.
نیروگاه سیکل‌ترکیبی سبزوار در ۲۵ کیلومتری جاده سبزوار-شاهرود در حال ساخت است.