لزوم شناخت مولفه های مصرف ،محاسبه رشد و مدیریت بار

مانور مدیریت بار ساختمانهای اداری صنعت آب و برق با حضور مهندس رخشانی مهرمعاونت هماهنگی توزیع ،مهندس حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و مهندس متولی زاده مدیر عامل شرکت توانیر و تمام صنعت آب و برق به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. این نشست با هدف اقدامات عملی اصلاح الگوی مصرف […]

مانور مدیریت بار ساختمانهای اداری صنعت آب و برق با حضور مهندس رخشانی مهرمعاونت هماهنگی توزیع ،مهندس حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و مهندس متولی زاده مدیر عامل شرکت توانیر و تمام صنعت آب و برق به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

این نشست با هدف اقدامات عملی اصلاح الگوی مصرف در دستگاههای اجرایی،ایجاد فرهنگ بهینه مصرف و آمادگی برای مدیریت اضطراری بار و افزایش تاب آوری شبکه به سایر مصارف صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شهرستان اصفهان، در این جلسه مهندس رخشانی مهر به اقدامات جاری در حوزه مدیریت مصرف اشاره کرد و گفت :شناخت مولفه های مصرف ،محاسبه رشد و مدیریت بار باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزایش تعداد دیماند همکاری و عقد تفاهم نامه ،اقدام فوری به منظور نصب کنتورهای هوشمند در بخش کشاورزی ،تشکیل کمیته های استانی شناسایی رمز ارزها با محوریت وزارت اطلاعات و استانداری ،قطع تعرفه های معاف از پرداخت به شرط عدم همکاری را از جمله اقدامات جاری در بخش مدیریت مطرح نمود.

کنترل بار سرمایشی ادارات ،تعیین ناظرین برای بازرسی از اقدامات شرکت های برق ،استفاده از ظرفیت بسیج در مدیریت مصرف بار ادارات واماکن نظامی ،مدیریت مشترکین پرمصرف ،استفاده از تجمیع کننده ها با روش های نوین ،تعدیل روشنایی معابر و خازن گذاری و مدیریت ولتاژ را مدیریت استانی به منظور مشارکت بهتر در مدیریت بارعنوان کرد .

در این نشست نیز مهندس حمید رضا پیرپیران به ۳ نکته مهم اشاره کرد و گفت :جلسه انسجام بخشی حوزه برق با حضور مدیرعامل برق منطقه ای و مدیر عامل توزیع برق استان و شهرستان در برق منطقه ای برگزار شد واقدامات مناسبی در حوزه های مختلف توسط همکاران در هفته گذشته انجام گرفت.

وی تصریح کرد :۳ کمیته اصلی تعیین و به صورت روزانه مسائل  را رصد می نمایند  و کمیته مادر با حضور مدیرعامل برق منطقه ای و مدیران عامل توزیع برق استان و شهرستان به صورت هفتگی تشکیل جلسه می دهند.

وی خاطر نشان کرد در روزهای آینده نشستی دربرق منطقه ای با حضور استاندارومدیران کل دستگاههای اجرایی و به خصوص مراکز حساس صورت می گیرد تا در  خصوص مدیریت اضطراری احتمالی بار آمادگی های لازم ایجاد شود.

پیرپیران تاکید کرد :۱۰۲۱ انشعاب  اداره و سازمان در حوزه شهر اصفهان مجهز به کنتورهای فهام می باشد که ۴۰ درصد قابلیت قطع را دارند  و برای مابقی کنتورها بر روی کلید کل ها رله شنت نصب می شود که در صورتی که با صنعت برق همکاری نکنند مدیریت اضطراری بار برایشان ایجاد و برقشان قطع می شود.

وی خاطر نشان کرد مانور گروه ضربت کشف ماینرها همزمان با مانور مدیریت بار ساختمانهای اداری در حال برگزاری است و ما با توجه به نرم افزار تهیه شده توسط همکاران شرکت با تحلیل دیتا نقاط دارای ماینر را شناسایی و اقدام به جمع آوری این رمز ارزها نموده ایم  که در این مانور نیروی انتظامی ،حراست ،لوازم اندازه گیری و یک گروه کلید سازها همراهی و همکاری های لازم را داشته اند.