طرح فاضلاب تیاب در مدار بهره برداری است.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب آبفا هرمزگان در نشست با مسئولان بخشداری, دهیاری و شورای اسلامی روستای تیاب، با بیان اینکه تصفیه خانه  فاضلاب تیاب در دو بخش B و C در مدار بهره برداری است, به بررسی و بحث در خصوص شائبه های پیرامون طرح فاضلاب تیاب پرداخت. علا امیریان نژاد تاکید کرد : طرح فاضلاب تیاب […]

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب آبفا هرمزگان در نشست با مسئولان بخشداری, دهیاری و شورای اسلامی روستای تیاب، با بیان اینکه تصفیه خانه  فاضلاب تیاب در دو بخش B و C در مدار بهره برداری است, به بررسی و بحث در خصوص شائبه های پیرامون طرح فاضلاب تیاب پرداخت.

علا امیریان نژاد تاکید کرد : طرح فاضلاب تیاب برخلاف آنچه در شبکه‌های اجتماعی به اشتباه منتشر شده, فعال و در مدار بهره برداری بوده و ۳۵۰ فقره انشعاب فاضلاب نیز آماده واگذاری به مشترکان است.

وی تصریح کرد: در صورت اقدام مشترکان نسبت به خرید انشعابات آماده واگذاری,  فاضلاب جمع آوری شده از طریق ایستگاه پمپاژ و خط انتقال به تصفیه خانه فاضلاب انتقال می یابد و مشترکان از مزایای این طرح بهره مند خواهند شد.

وی افزود: حجم عملیاتی این طرح شامل ۱۸ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب، یکهزار و ۹۰۰ متر خط انتقال، ۴ باب ایستگاه پمپاژ فاضلاب و تصفیه خانه ای به ظرفیت 880 مترمکعب در روز با فرآیند تصفیه MBR است.

امیریان نژاد اظهار داشت:  تصفیه خانه فاضلاب تیاب در قالب چهار زون A,B,C,E هر یک با طرفیت ۲۲۰ مترمکعب در شبانه روز است که در حال حاضر دو بخش B و C آن جهت پوشش ۳۵۰ فقره انشعاب فعال بوده و تلاش داریم تا دو بخش دیگر آن را نیز تا پایان امسال وارد مدار بهره برداری کنیم.

وی اضافه کرد: این تصفیه خانه هم اکنون جمعیتی برابر ۲ هزار و ۶۰۰ نفر را پوشش می دهد و جمعیت بهره مند در افق طرح بیش از ۵ هزار نفر خواهد بود.

به گفته وی؛ اعتبار هزینه شده برای این طرح 180 میلیارد ریال بوده است.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب استان در ادامه ضمن قدردانی از همراهی بخشداری مرکزی میناب و شورای اسلامی و دهیاری روستای تیاب در اجرای طرح فاضلاب, خواستار همکاری بیشتر مردم در خصوص خرید انشعاب فاضلاب جهت بهره مندی از مزایای بهداشتی و اجتماعی این طرح شد.

امیریان نژاد با تاکید بر اینکه آبفا به طور صد درصد آمادگی ارائه خدمات نصب و وصل انشعابات فاضلاب را دارد، گفت: این شرکت برای تسهیل دریافت خدمات, این امکان را فراهم نموده تا مشترکان بتوانند به صورت اقساط ۱۲ ماهه نسبت به خرید و پرداخت هزینه انشعاب اقدام کنند.

وی افزود :  قرار است  دفترچه اقساط واگذاری انشعاب فاضلاب صادر و توسط ماموران قرائت بر اساس شماره اشتراک آب به مشترکان تحویل داده شود.

وی در پایان ضمن تاکید بر فعال بودن طرح فاضلاب, شائبه های ایجاد شده در خصوص توقف اجرای طرح فاضلاب را ناشی از عدم آگاهی فنی و  اظهار نظرهای غیرکارشناسی برخی افراد بیان کرد.

قدردانی بخشدار مرکزی میناب و دهیاری تیاب از آبفا هرمزگان

در ادامه این نشست، بخشدار مرکزی میناب نیز ضمن قدردانی از اقدامات آبفا در اجرای این طرح، گفت: با توجه به فعال بودن این پروژه و ضرورت همکاری مردم با آبفا در خصوص خرید انشعابات آماده واگذاری،  بخشداری مرکزی و دهیاری این روستا همکاری لازم را با آبفا خواهند داشت.

وی با اشاره به کلیپ  منتشر شده در شبکه های اجتماعی مبنی بر توقف طرح فاضلاب تیاب، تصریح کرد: این اقدام ناشی از عدم آگاهی افراد از مسائل فنی آب و فاضلاب بوده  است و نه غرض ورزی.

همچنین دهیار روستای تیاب نیز ضمن قدردانی از آبفا در خصوص اجرای نخستین طرح فاضلاب روستایی استان در تیاب، بیشترین دغدغه دهیاری را ترمیم و بازسازی آسفالت معابر پس از اجرای طرح های زیرساختی عنوان کرد و خواستار همکاری بیشتر آبفا در این خصوص شد.

شایان ذکر است، عصر دیروز اعضای شورای اسلامی روستای تیاب و دهیار این روستا به همراه معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب آبفا استان از تاسیسات و فرآیند تصفیه در تصفیه خانه فاضلاب تیاب بازدید کردند.