بهترین استابلایزر ایرانی در بازار

در خانه‌ها و ویلاهایی که بیش‌ازحد با مشکل افت ولتاژ یا افزایش ولتاژ روبه‌رو می‌شوند، خطر کاهش راندمان، استهلاک شدید و نهایت از کارافتادن تجهیزات برقی برقی وجود دارد. زیرا هیچ یک از تجهیزات برقی در مقابل نوسان شدید ولتاژ برق مقاوم نیستند. در چنین شرایطی استفاده از استابلایزر ایرانی منجر می‌شود ولتاژهای زیاد یا […]

در خانه‌ها و ویلاهایی که بیش‌ازحد با مشکل افت ولتاژ یا افزایش ولتاژ روبه‌رو می‌شوند، خطر کاهش راندمان، استهلاک شدید و نهایت از کارافتادن تجهیزات برقی برقی وجود دارد. زیرا هیچ یک از تجهیزات برقی در مقابل نوسان شدید ولتاژ برق مقاوم نیستند. در چنین شرایطی استفاده از استابلایزر ایرانی منجر می‌شود ولتاژهای زیاد یا کم به ولتاژ مناسب برای تجهیزات برقی تبدیل شوند. در نتیجه مزیت استفاده از این دستگاه جلوگیری از ایجاد آسیب ناشی از نوسان ولتاژ است.

 

بهترین استابلایزر ایرانی در بازار

بهترین استابلایزر ایرانی در بازار

 

استابلایزر چیست؟

افراد در اغلب خانه‌ها و ویلاهای بزرگ از مشکلاتی مانند نوسانات ولتاژ رنج می‌برند. این مشکل به‌طور بالقوه می‌تواند به دستگاه‌های الکتریکی افراد آسیب برساند. بنابراین، برای محافظت از وسایل برقی در برابر خطرات نوسانات برق، تهیه یک دستگاه تثبیت‌کننده ولتاژ مناسب مانند استابلایزر و ترانس باغ و ویلا ضروری است.

وسایل برقی مانند یخچال و فریزر در یک ظرفیت تعیین‌شده بهترین عملکرد را دارند. هرگونه تغییر در سطح ولتاژ برای همیشه به وسایل برقی آسیب می‌رساند یا باعث افت راندمان این دستگاه‌ها می‌شود. Stabilizer دستگاهی است که با عبور ولتاژ دارای نوسان از آن، ولتاژ خروجی مناسب و ثابتی تولید می‌کند.

از همین‌رو، این دستگاه از هرگونه آسیب به تجهیزات برقی در هنگام نوسانات برق ممانعت به‌عمل می‌آورد. این دستگاه با تثبیت‌کردن ولتاژ به‌طور قابل توجهی طول عمر وسایل برقی را افزایش می‌دهد.

کاربرد استابلایزر چیست؟

با توجه به موارد فوق افراد می‌توانند، برای محافظت از وسایل برقی از دستگاه‌های تثبیت‌کننده ولتاژ استفاده کنند. کاربرد دستگاه‌های تثبیت‌کننده شامل موارد زیر می‌شود:

1-   محافظت از تجهیزات الکتریکی در مقابل نوسانات ولتاژ

یکی از وظایف اصلی Stabilizer محافظت از وسایل برقی در برابر نوسانات ولتاژ است. نوسانات ولتاژ زمانی اتفاق می‌افتد که ولتاژی که به خانه یا ویلا عرضه می‌شود از محدوده طبیعی بیشتر یا کمتر شود. درحالی‌که با خرید استابلایزر خانگی، می‌توان ولتاژ تنظیم‌شده را به وسایل برقی عرضه کرد و مانع از آسیب دیدن آن‌ها در اثر نوسانات ولتاژ شد.

۲ا-فزایش طول عمر وسایل برقی

استفاده از دستگاه تثبیت‌کننده ولتاژ به افزایش طول عمر وسایل برقی نیز کمک می‌کند. با تنظیم ولتاژ عرضه‌شده به وسایل برقی، می‌توان تضمین کرد که وسایل برقی به‌طور موثر کار کنند و در اثر نوسانات ولتاژ آسیب نبینند. در نتیجه طول عمر وسایل برقی دوام بیشتری پیدا می‌کنند، راندمان کار آن‌ها به اوج می‌رسد و به مرور زمان به تعمیرات کمتری نیاز خواهند داشت.

۳-بهبود بهره‌وری انرژی

استفاده از استابلایزر و ترانس ریزان می‌تواند به بهبود بهره‌وری انرژی وسایل برقی کمک کنند. به‌عنوان مثال با ایجاد نوسانات ولتاژ وسایل برقی همچون یخچال و فریزر برای حفظ دمای مورد نظر انرژی بیشتری از نیاز خود مصرف می‌کنند. با تنظیم ولتاژ توسط Stabilizer این اطمینان حاصل می‌شود که وسایل برقی فقط انرژی مورد نیاز خود را مصرف می‌کنند. در نتیجه مصرف انرژی کاهش می‌یابد و در قبض برق خانه‌ها و ویلا صرفه‌جویی می‌شود.

۴-حفظ دمای ثابت وسایل برقی

یکی دیگر از کاربردهای دستگاه تثبیت‌کننده حفظ دمای ثابت وسایل برقی است. با ایجاد نوسانات ولتاژ، عملکرد خنک‌کننده وسایل برقی تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد و منجر به گرم‌شدن بیش‌ازحد تجهیزات برقی می‌شود. درحالی‌که این دستگاه کمک می‌کند تا دمای وسایل برقی ثابت بماند.

 

بهترین استابلایزر ایرانی در بازار

ویژگی‌های استابلایزرهای هوشمند رله‌ای ریزان  چیست؟

استابلایزر انواع مختلفی دارد که مجموعه ریزان نمونه رله‌ای و ایرانی آن را تولید می‌کند. محصولات این شرکت دانش بنیان از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردار هستند که امکان استفاده از آن‌ها برای ثبیت ولتاژ ماینرها نیز وجود دارد.

  • یکی از فناوری‌های پیشرفته در ساخت این دستگاه، استفاده از سیستم هوشمند بررسی وضعیت برق شهری به‌حساب می‌آید.
  • این سیستم برمبنای داده‌های دریافتی از برق شهری، عکس‌العمل مناسب و هوشمندی در برابر نوسان ولتاژ از خود نشان می‌دهد.
  • این دستگاه مجهز به سیستم کنترل میکروپروسسوری و صفحه نمایش دیجیتالی است. بنابراین قابلیت نمایش پارامترهای مختلف سیستم از قبیل سطح ولتاژ برق خروجی، میزان جبران‌سازی ولتاژ، درجه حساسیت دستگاه و بسیاری موارد دیگر را دارد.
  • استابلایزرهای رله‌ای ریزان در دو تیپ A و B تولید می‌شوند که نوع A دامنه ورودی وسیع از ۸۰ الی ۳۷۰ ولت و نوع B دامنه ورودی وسیع از ۱۳۰ الی ۲۸۰ ولت را پوشش می‌دهند.
  • این مدل Stabilizer مدار تاخیر قابل تنظیم ۵ تا ۳۰۰ ثانیه دارد تا بعد از وصل‌شدن وسایل برقی به برق شهر از آن‌ها بیشتر محفاظت کند.

بهترین استابلایزر ایرانی در بازار

چه استابلایزری مناسب برای وسایل برقی است؟

در هنگام انتخاب یک دستگاه تثبیت‌کننده مناسب برای وسایل برقی، افراد باید از عملکرد روان و کارآمد آن مطمئن شوند. بنابراین در هنگام انتخاب این دستگاه توجه به فاکتورهای زیر مهم است:

  • محدوده ولتاژ را درنظر بگیرید و مطمئن شوید که محدود ولتاژ دستگاه تثبیت‌کننده با محدوده ولتاژ وسایل برقی شما سازگار خواهد بود. اگر محدوده ولتاژ این دستگاه کمتر از محدوده ولتاژ وسایل برقی است، محافظت کافی در برابر نوسانات ولتاژ ایجاد نمی‌شود.
  • به‌دنبال ولتاژ قطع بالا باشید. زیرا این کار محافظت بهتری در برابر نوسانات ولتاژ بالا به‌وجود می‌آورد. ولتاژ قطع به نقطه‌ای اطلاق می‌شود که دستگاه تثبیت‌کننده منبع تغذیه دستگاه را قطع می‌کند تا از آسیب جلوگیری کند.
  • ظرفیت استابلایز یکی دیگر از عوامل مهمی است که هنگام انتخاب این دستگاه باید درنظر گرفته شود. ظرفیت به درجه قدرت دستگاه تثبیت‌کننده اشاره دارد و باید بتواند نیازهای وسایل برقی را برآورده کند.
  • برند و کیفیت دستگاه تثبیت‌کننده نیز فاکتورهای مهمی هستند که باید هنگام انتخاب این دستگاه به آن توجه شود. انتخاب یک برند معتبر و باکیفیت خوب محافظت بهتری در برابر نوسانات ولتاژ ایجاد می‌کند و عمر طولانی‌تری دارد و در دراز مدت در هزینه برق صرفه‌جویی خواهد کرد.

 

جمع‌بندی

ایجاد نوسانات ولتاژ در مناطقی با قطع برق مکرر یا جایی که منبع برق پایدار نیست، یک اتفاق رایج خواهد بود. نوسانات ولتاژ می‌تواند به وسایل الکتریکی آسیب برساند. استابلایزر ایرانی یک دستگاه ثبیت‌ کننده ولتاژ است که از وسایل الکتریکی در برابر نوسانات ولتاژ محافظت می‌کند. انواع مختلفی از این دستگاه در بازار عرضه می‌شود که افراد باید در هنگام خرید آن به ویژگی، کیفیت و برند آن توجه کنند.