سایز متن   /

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با اشاره به اینکه رعایت حریم، حتی در کاشت درخت نیز باید رعایت شود از شهروندان درخواست کرد از کاشت درختان نامناسب و بلند قامت در محدوده حریم شبکه های برق پرهیز کنند.
حسین قدیمی گفت: اسفند ماه زمان کاشت درخت محسوب می شود و همه موظف هستیم که در این ایام، با استفاده از فرصتی که طبیعت در اختیارمان قرار داده است، برای توسعه فضای سبز تلاش کنیم.
وی افزود:درختان از مهمترین اجزای محیط زیست می باشند که در شرایط آب و هوایی نامساعد از قبیل  طوفان شدید و برف سنگین شکسته شده  و یا سقوط می کنند و ممکن است  باعث صدمه به خطوط انتقال ، توزیع و بروز خاموشی  شوند وهر ساله کار هرس ،با هزینه های گزافی که باید صرف عمران و آبادی و زیرساخت گردد اجرا می شود.
قدیمی افزود : به منظور اطمینان از ایمنی و جلوگیری از بروز قطعی ها، هم استانی های عزیز قبل از کاشت درختان در محلی که می خواهند درخت بکارند ، ایستاده و به بالا نگاه کنند اگر خطوط انتقال و یا توزیع را می بینند بهتر است از کاشت درخت در آن نقطه منصرف شوند و اگر خطوطی نمی بینید، آن نقطه محل مناسب برای کاشت درخت می باشد.
وی با اشاره به اینکه اگر شاخه های درختان با خطوط برق برخورد کنند ،ضمن ایجاد خطر برای شهروندان باعث خاموشی منزل یا محله های اطراف خواهند شد ،افزود: شهروندان باید قبل از کاشت درخت میزان رشد نهایی آن را در نظر گرفته و با توجه به محل تصمیم بگیرند .
وی از هم استانی های عزیز درخواست کرد در صورت مشاهده ی هرگونه برخورد  شاخه ی درخت با خطوط برق ، با فوریتهای برق ۱۲۱ تماس بگیرند .
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد