سایز متن   /

بمنظور بررسی راهکارهای توسعه همکاری­های فیمابین نیروگاه و صدا و سیمای مرکز مازندران نشستی با حضور قائم مقام، معاونین و عوامل تهیه و تولید برنامه­ های آن مرکز در نیروگاه شهید سلیمی نکا برگزار شد.

در ابتدای این نشست مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا با بیان اینکه وظیفه و هدف ما تولید پایدار برق جهت رضایت مردم است، در خصوص نقش تأثیرگذار نیروگاه در پایداری شبکه برق­ کشور، اهمیت انرژی برق در زندگی روزمره مردم، چالش­های تامین آب و سوخت نیروگاه و لزوم فرهنگ­سازی در خصوص بهینه ­سازی مصرف انرژی مطالبی ارائه نمود.

محسن نعمتی با اشاره به گستردگی مخاطبین و نقش تأثیرگذار صدا و سیما در زمینه تبیین الگوی صحیح مصارف انرژی گفت: تأسیسات و تجهیزات و مؤلفه­های تولید انرژی، ­گران هستند و انرژی برق به سختی و با هزینه­های سنگین تولید می­شود، از اینرو آشنایی مردم با سختی­های فرایند تولیدبرق می­تواند در بهینه­سازی مصرف انرژی بسیار مؤثر واقع گردد. همچنین انعکاس خدمات و تلاش کارکنان نیروگاه در رسانه­ها نیز در تقویت روحیه خدمت­رسانی همکاران ما نیز تاثیر بالایی دارد.

وی به اقدامات مهم نیروگاه بخصوص گازوئیل­سوز نمودن واحدهای گازی به عنوان گامی مهم در جهت پایداری تولید در این واحدها اشاره کرد و افزود: با توجه به عدم تخصیص سهمیه سوخت گاز در فصول سرد و در راستای پایداری تولیدبرق و افزایش اطمینان شبکه در تمامی ایام سال، با اتخاذ تدابیری مراحل اجرایی دوگانه­ سوز کردن واحدهای گازی به اتمام رسید و هم اکنون به میزان سوخت تحویلی در حال بهره­برداری است و در صورت تأمین کامل سوخت گازوئیل، امکان افزایش تولید تا 420 مگاوات نیز در بلوک سیکل­ترکیبی وجود دارد.

نعمتی خاطرنشان ساخت: برخلاف تصور عامه که سوخت مازوت را از نظر اقتصادی مقرون به صرفه­تر از گاز می­دانند، مهمترین مطالبه ما از مسئولان تخصیص 100 درصدی سوخت گاز طبیعی است و بدون تردید هیچ نیروگاهی تمایل به استفاده از سوخت مازوت و تحمل، هزینه ها، خسارات و پیامدهای منفی آنرا ندارد. اما وظیفه ذاتی نیروگاه­ها تولید و تأمین پایدار برق مورد نیاز شبکه است و نقشی در انتخاب نوع، میزان و کیفیت سوخت مصرفی خود نیز ندارند.

در ادامه صمدی قائم مقام صدا و سیمای مرکز مازندران با تمجید از نقش موثر نیروگاه نکا در تولید برق پایدار و مواجهه با چالش های پیش­رو در روند تولید، آمادگی سازمان مطبوع خود را جهت پوشش اخبار و انعکاس خدمات کارکنان نیروگاه و نیز برنامه­ریزی جهت تهیه و تولید برنامه­های مشارکتی و آموزش محور با موضوع تشریح سختی شرایط تولید انرژی، اهمیت انرژی برق و لزوم فرهنگ­سازی در خصوص بهینه­سازی مصرف برق اعلام نمود.

 

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد