سایز متن   /

به گزارش پایگاه خبری توانیر، با توجه به پیش رو بودن فصل گرما و پیک بار شبکه های برق با حضور غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر و مدیران عامل شرکتهای توزیع استان اصفهان و شهرستان اصفهان و چهارمحال وبختیاری جلسه مدیریت پیک بار تابستان 1400 به میزبانی شرکت برق منطقه ای اصفهان در سالن دکتر حسابی این شرکت برگزار شد.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در این نشست با ارائه راهبردها و برنامه های این معاونت در رابطه با مدیریت بار گفت : متأسفانه روند مصرف برق کشور روبه افزایشی بوده و ظرفیتهای تولید همچنان ثابت و باتوجه به کمبود بارندگی ها و خشکسالی که روبه رو است ما باید اقدامات جدی و مؤثری انجام دهیم .
رخشانی مهر همچنین خواستار تشکیل کمیته ای ویژه برای جمع آوری رمزارزهای غیرمجاز شد و خاطرنشان کرد: به منظور مدیریت بار تابستان، علاوه بر برنامه هایی که تاکنون اجرا شده است، باید به سمت طرح ها و برنامه هایی که مغفول مانده است برویم .
وی در این خصوص به ظرفیت های مدیریت مصرف در ادارات اشاره کرد و گفت: از ظرفیت های قانونی موجود باید برای دستیابی به این هدف استفاده کرد.
در این جلسه همچنین موسی رضایی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان نیز گفت : ما در پیک بار سال گذشته حدود285  مگاوات صرفه جویی از سوی صنایع همکاری  داشته ایم که امیدوارم این همکاری امسال نیز بیش از پیش انجام شود.
وی افزود : تابستان سال گذشته از بین 48 مشترک برق منطقه ای اصفهان 23 صنعت در برنامه تعطیلات و تعمیرات صنایع ثبت نام نمودند که از بین آنها 18 صنایع سنگین و صنایع شرکتهای توزیع همکاری قابل قبولی داشته و مبلغی بالغ بر 590 میلیارد ریال پاداش به آنها تعلق گرفته است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان با اشاره به  سهمیه 466مگاواتی کاهش مصرف در پیک بارتابستان  1400 به برق منطقه ای اصفهان ابلاغ شده از سوی شرکت توانیر ، ابراز امیدواری نمود با توجه به بحران آب و خشکسالی پیش رو تابستان امسال صنایع بیشتری با برنامه مدیریت بار همکاری نمایند .
در ادامه جلسه نیز گزارشات عملکرد امور دیسپاچینگ برق منطقه ای اصفهان و شرکتهای توزیع برق استان و شهرستان اصفهان و توزیع چهارمحال و بختیاری از سوی مدیران عامل این شرکت ها و همکارانشان در خصوص مدیریت پیک بار در تابستان سال گذشته ارائه شد.
در ادامه مهندس هادی مدقق دفتر هوشمندسازی و فناوری های نوین پیش بینی

پیک بار سال 1400 را 64 هزار و 492 مگاوات اعلام کرد و گفت : برنامه همکاری و مدیریت مصرف شرکتهای برق منطقه ای و توزیع در تابستان امسال 6 هزارو 500 مگاوات پیش بینی شده است که امید وارم امسال نیز به همانند سنوات گذشته و حتی بیشتر از این همکاری تداوم داشته باشد .

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد