سایز متن   /

اهداف و مزایای طرح برق امید و تخفیفات 100 درصدی ویژه مشترکین کم مصرف، به عنوان مطالب ارائه شده در برنامه رادیویی پرتو از صدای مرکز سمنان به روی آنتن رفت.

کارشناس شرکت توزیع برق استان سمنان در سی و پنجمین قسمت این برنامه گفت: طرح برق امید با هدف اصلاح الگوی مصرف و توسط وزارت نیرو به دولـت پیشنهـاد شده که این طـرح پس از بـررسی های لازم، در دوم شهریور ماه سال جاری از سوی هیأت وزیران تصویب گردیده و به وزارت نیرو جهت اجرا ابلاغ شده است.

محمدعلی محقق با اشاره به این که شرکت های توزیع برق موظف به اجرای این طرح هستند افزود: رویکرد اصلی این طرح در مرحله نخست، تغییر نگرش و باور مشترکین برق و مصرف کنندگان خانگی است و این هدف را با استفاده از سازوکار تشویقی دنبال می کند و هدفی هم که پیش بینی شده، کاهش حداقلی 10 درصد از مصرف برق مشترکین خانگی می باشد.

وی با عنوان این که مشترکین کم مصرف با دریافت پیامک پس از پایان هردوره با تخفیف 100 درصدی بهای برق مصرفی مواجه می شوند  تصریح کرد: از ابتدای آبان ماه امسال که این طرح آغاز گردیده، مشترکین می توانند با نصب اپلیکیشن “برق من”برروی گوشی تلفن همراه و واردنمودن شناسه قبض 13 رقمی خود، مطلع می شوند که در کدام گروه این طرح قرار دارند.

وی اضافه کرد: مشترکانی که در ماه های عادی تا 80 کیلووات ساعت در ماه برق مصرف کنند جزء مشترکین کم مصرف هستند و برای ماه های گرم سال برای مشترکین کم مصرف تا 100 کیلووات ساعت در ماه پیش بینی شده است.

محقق اظهارداشت: مشترکان کم مصرف هیچ مبلغی بابت بهای برق مصرفی و سایر موارد پرداخت نخواهند نمود و صورت حساب آنان صفر می باشد.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد