سایز متن   /

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: مشترکان تجاری درصورت کاهش 10درصد دیماند مصرفی نسبت به 3 ساعت قبل ساعات توافق شده برای همکاری در بازه زمانی اول تیر تا پایان مرداد سال جاری از ساعت11 الی 15 مشمول پاداش همکاری خواهند شد.

فرشید رستمی، با بیان اینکه حدود 10درصد مشترکان استان را مشترکان تجاری تشکیل  می دهند، اظهارداشت: در سال گذشته تعداد 229 مشترک تجاری درسطح استان در طرح‌های پیک سایی برق مشارکت کردند و مشمول دریافت381  میلیون ریال پاداش شدند. وی یادآورشد:  در سال جاری  345 تفاهم نامه با مشترکان تجاری منعقد شده است که امیدواریم بر اساس تفاهم نامه های فی مابین و بکارگیری روش های مدیریت مصرف، میزان بار مصرفی در این بخش کاهش یابد.

رستمی، جایگزین کردن لامپ های LED  به جای لامپ های پرمصرف رشته ای، گازی یا مدادی عدم استفاده از ریسه های پرمصرف و خاموش کردن لامپ های اضافی، استفاده از دورکندکولرهای آبی و سایر وسایل سرمایشی و تنظیم دمای کولرهای گازی روی 25 و استفاده از سایه بان بروی کولرها از جمله راهکارهای مفید در زمینه مدیریت مصرف برق در واحدهای تجاری دانست و افزود: وسایل برقی بخش تجاری از جمله لوازم روشنایی، تجهیزات سرمایشی،یخچال ها و فریزرها مصرف بالایی دارند که با تعمیرات به موقع آنها، انتخاب محل مناسب برای این وسایل درمغازه ها، شرکت ها و ساختمان های تجاری ، بازارها و پاساژها و جلوگیری از اتلاف انرژی با استفاده از پنجر ه های دوجداره ، درب های اتوماتیک می توان مصرف برق را کاهش داد.

این مقام مسئول تصریح کرد: خاموش کردن سایر لوازم برقی پس از خروج از محل کار، بهره گیری هرچه بیشتر از نور طبیعی در روز از دیگر راهکار‌های صرفه جویی انرژی برق در واحد‌های تجاری هستند که به بکارگیری آنان درمصارف بخش تجاری به میزان قابل توجهی صرفه جویی خواهد شد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، درخاتمه ابراز امیدواری کرد: کلیه مشترکان استان، با کاهش و مدیریت بهینه مصرف برق و حذف موارد غیرضرور به ویژه در ساعات 18-12 ، صنعت برق را در ارائه هرچه بهتر خدمات و تامین برق پایدار به منظور بهره مندی همگانی از نعمت انرژی برق یاری نمایند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد