سایز متن   /

به گزارش روابط عمومی آبفای استان همدان، با هدف شناسایی و رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت، مانور پدافند اطفاء نشت گاز کلر و مقابله با مخاطرات همزمان در تصفیه خانه آب شهرک شهید بهشتی همدان انجام شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان هدف از اجرای مانور را تمرین برای مواقع بروز بحران عنوان کرد و گفت: از سال 92 وبا هدف ارتقا ضریب امنیت مراکز تهیه تصفیه و توزیع آب شرب این گونه مانورها هرساله برگزار میشود تا در حوادث واقعی مشکلی بوجود نیایید .

سید هادی حسینی بیدار افزود: لازم است تیم های عملیاتی و امدادی با تاسیسات حساس و حیاتی شرکت آب و فاضلاب آشنایی داشته باشند تا در مواقع بحرانی بتوانند در کمترین زمان وارد عمل شوند.

وی گفت : این مانور با همکاری مدیریت بحران ؛ پدافند غیر عامل ؛ نیروی انتظامی ، آتش نشانی ، اداره برق هلال احمر و اورژانس انجام شده است .

سردار فرجی جانشین فرماندهی سپاه انصارالحسین استان در سخنانی ضمن تقدیر از برگزارکنندگان مانور گفت: این کار در ظاهر یک نمایش با سناریوی نوشته شده بود اما در واقع تمرین آمادگی دستگاهها برای مقابله با اعمال تروریستی بود.

وی هماهنگی دستگاهها در اجرای رزمایش را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: گاز کلر گاز بسیار خطرناکی است که اگر به دست تروریست ها بیفتد می توانند اعمال تروریستی خطرناکی با آن انجام دهند.

در ادامه مدیرکل پدافند غیرعامل استان نیز با اشاره به اینکه تا پایان امسال ۷ مانور در حوزه های مختلف در استان اجرا خواهد شد یکی از مصوبات شورای پدافند غیرعامل را کنترل و خارج کردن مواد خطرزا از محدوه شهرها و حوزه های جمعیتی عنوان کرد.

لازم به ذکر است، در پایان با اهداز لوح سپاس از نمایندگان دستگاههای مشارکت کننده در مانور تقدیر به عمل آمد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد