سایز متن   /

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان با اشاره به طرح تولید آبزیان پرورشی در آب‌های داخلی، گفت: این طرح که در دو فاز اجرا می‌شود؛ باعث افزایش بهره‌وری مصرف آب و اشتغالزایی پایدار در منطقه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان، دکتر هوشنگ ملایی در جلسه بررسی طرح «تولید آبزیان پرورشی در آب‌های داخلی» که با حضور هیاتی از اداره کل شیلات و سازمان حفاظت محیط زیست استان هرمزگان که در سالن جلسات شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان برگزار شد، اظهار کرد: پس از مشورت‌های انجام شده با استاندار محترم هرمزگان طرحی تحت عنوان «تولید آبزیان پرورشی در آب‌های داخلی» ارائه شد.

وی با اشاره به اهداف این طرح، عنوان کرد: این طرح در قالب اقتصاد مقاومتی ارائه شده است؛ که تحقق آن، افزایش اشتغال، درآمد کشاورزان، تامین غذای مردم و افزایش بهره‌وری در مصرف آب را در پی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان با اشاره به واردات سالانه آبزیان به ایران، ابراز داشت: با انجام چنین طرحی گامی بزرگ برای کاهش واردات و افزایش صادرات که یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) است، برداشته می‌شود.

ملایی تشریح کرد: بر اساس طرح «تولید آبزیان پرورشی در آب‌‌های داخلی»، کشاورزان پس از استحصال آب از چاه‌ها خود و پیش از ورود به مزرعه آن را در یک استخر ذخیره می‌کنند. ذخیره آب در استخر زمینه پرورش آبزیان مختلف را فراهم می‌کند که مشخص شدن نوع آبزی، نیازمند نظر تخصصی اداره کل شیلات و سازمان محیط زیست است.

وی با بیان اینکه در مجموع حدود 20 هزار حلقه چاه در هرمزگان وجود دارد، خاطرنشان کرد: هشت هزار حلقه چاه برای آبیاری باغات استفاده می‌شود؛ به همین جهت در تمام طول سال، از آب چاه استفاده می‌کنند.

ملایی استفاده دو منظوره از استخرهای موجود کشاورزان را از دیگر مزایای این طرح دانست و گفت: اجرای این طرح افزایش تنوع محصولات دریایی را نیز در پی خواهد داشت.

وی با ذکر این نکته که شهرستان جاسک پتانسیل مناسبی برای توسعه پرورش آبزیان دارد، اظهار کرد: آب سد جگین پس از طی بیش از 70 کیلومتر به بند انحرافی می‌رسد. آب از طریق مخزن‌های بند انحرافی به اراضی کشاورزی انتقال داده می‌شود که می‌توان پیش از این که آب وارد کانال‌های انتقال شود، پرورش ماهی در استخرها را در دستور کار قرار داد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان اذعان کرد: چشمه‌های آبگرم و رودخانه‌های لب شور، ظرفیت مناسبی در استان هرمزگان برای توسعه پروش آبزیان محسوب می‌شود؛ که باید با استاندارهای سازمان محیط زیست منطبق باشند.

آب منطقه‌ای هرمزگان کامل‌ترین نقشه GIS در حوزه آب را دارد

ملایی تشریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان کامل‌ترین نقشه GIS در حوزه آب را دارد که شامل تمام مشخصات چاه‌ها، رودخانه‌ها و … است. این نقشه می‌تواند کمک زیادی برای بررسی و معرفی فرصت‌های استان هرمزگان برای فعالیت در این حوزه کند.

کمیته‌ای برای تیپ‌بندی طرح‌‌های سرمایه‌گذاری با حضور دستگاه‌های مرتبط ایجاد می‌شود

وی با ذکر این نکته که این طرح در دو فاز اجرا می‌شود، بیان داشت: کمیته‌ای برای بررسی طرح‌های آبزی‌پروری در مجموعه آب منطقه‌ای هرمزگان وجود دارد که می‌‌توان در فاز اول برای اجرای این طرح در چاه‌های مزارع استان هرمزگان اقدام کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان ابراز داشت: برای تحقق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، سازمان‌ها و ادارات مرتبط دیگر مانند اداره کل شیلات، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و جهادکشاورزی نیز برای بررسی کارشناسانه طرح به این کمیته افزوده می‌شوند.

ملایی در پایان گفت: در این کارگروه بر اساس مشخصات کیفی چاه‌ها، نوع آبزی پرورشی و مسائل زیست محیطی طرح‌های قابل اجرا، تیپ‌بندی می‌شوندغ چراکه باعث کاهش برخی هزینه‌های متقاضی می‌شود.

ظرفیت تولید 200 هزار تن با استفاده از آب‌های داخلی وجود دارد

دکتر عبدالرسول دریایی مدیرکل شیلات استان هرمزگان نیز گفت: دکتر ملایی اطلاعات بسیار خوبی در حوزه آبزی پروری دارند به همین جهت ایده بسیار مناسبی در راستای اقتصاد مقاومتی و جهش تولید از سوی مدیرعامل آب منطقه‌ای ارائه شده است.

وی با ذکر این نکته که باید به سمت توسعه آبزی‌پروری در آب‌های داخلی گام برداریم، عنوان کرد: برخی از آب‌های لب شور در استان هرمزگان بدون هیچ استفاده‌ای از مناطق مختلف عبور می‌کنند و راهی دریا می‌شوند؛ که می‌توان از این ظرفیت برای پرورش انواع ماهی یا میگو استفاده کرد.

مدیرکل شیلات استان هرمزگان با ذکر این نکته که استان هرمزگان دارای ظرفیت بسیار مناسبی برای پرورش برخی از آبزیان و ماهی خاویاری است، تصریح کرد: در حال حاضر 150 کشور دنیا در حال پرورش ماهی تیلا پیا هستند که باید از مسائل زیست محیطی این کشورها الگو برداری کنیم.

در شهرستان حاجی آباد خاویار استحصال کردیم

دریایی با ذکر این نکته که در شهرستان حاجی آباد موفق به استحصال خاویار شدیم، بیان داشت: سرعت رشد ماهیان خاویاری در این منطقه بیشتر از شمال کشور است چراکه چاه‌های شهرستان دمای مناسبی برای رشد این نوع ماهی دارند.

وی ضمن استقبال فاز اول این طرح، تشریح کرد: برای فاز دوم که استفاده از ظرفیت آب‌های سطحی و چشمه‌ها است باید مواردی نظیر سولفور و دما اهمیت دارد که باید به دسته‌بندی این ظرفیت‌ها اقدام کنیم.

مدیرکل شیلات هرمزگان خاطرنشان کرد: استفاده از بایوفیلترها در خروجی استخرهای پرورش آبزی می‌تواند باعث وقوع تجزیه شود و در نهایت کیفیت آب را برای اراضی کشاورزی افزایش دهد.

دریایی در پایان با ذکر اینکه 200 هزار تن ظرفیت تولید آبزی در آب‌های داخلی وجود دارد، بیان داشت: امیدوارم که به ایجاد یک تیم فنی شرایط سرمایه‌گذاری در این حوزه را به خوبی فراهم کنیم. مجوزها نیز تحت نظر کمیته تشکیل شده به سرعت صادر خواهد شد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد