سایز متن   /

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو گفت: مجتمع‌های آموزشی وزارت نیرو که قبلا در ذیل موسسه عالی علمی کاربردی فعالیت می‌کردند، از این به بعد با مدیریت پژوهشگاه نیرو به فعالیت‌های خود ادامه داده و علاوه بر تکالیف قبلی در حوزه ارائه خدمات آموزشی، در زمینه‌های جدید نظیر پژوهش یا پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد فعالیت خواهد داشت.

به‌‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “محمدصالح اولیاء” در سمینار مجازی ” تبیین ساختار جدید آموزش و صلاحیت حرفه‌ای و معرفی سامانه جامع آموزش” که با مشارکت بیش از 200 نفر از مدیران و کارشناسان بخش آموزش و منابع انسانی شرکت‌های صنعت آب برق به میزبانی ستاد وزارت نیرو برگزار شد، به تبیین سیاست‌های کلی بخش آموزش و صلاحیت حرفه‌ای و چشم انداز آن پرداخت.
وی با تشریح ساختار جدید مرکز آموزش و صلاحیت حرفه‌ای صنعت آب و برق و مجتمع‌های آموزشی، گفت: بنابر مطالعات انجام شده، تجربیات بیش از چهار دهه آموزش سازمانی در وزارت نیرو و سیاست‌ها و مقررات ابلاغ مراجع بالادستی، ساختار جدید مرکز آموزش و صلاحیت حرفه‌ای در ذیل ساختار حوزه ستادی وزارت نیرو تشکیل شده و عهده‌دار کلیه مسئولیت‌ها در سیاستگذاری، راهبری، برنامه ریزی و نظارت حوزه آموزش و صلاحیت حرفه‌ای صنعت آب و برق خواهد بود.
در ادامه این سمینار، “سیدمحمدمهدی نوربخش” مدیرکل دفتر آموزش، تحقیقات و فناوری، به تشریح الگوی بازار آموزش پرداخت و ضمن بیان جزئیات مدل مفهومی به اهمیت شکل‌گیری “زیست بوم آموزش” به عنوان یک هدف، مزایای آن برای صنعت برشمرد.
در بخش بعدی این سمینار، ارائه مرکز در دو قسمت “معرفی مرکز” و “معرفی سامانه جامع آموزش و سنجش صنعت آب و برق” صورت پذیرفت و “محمدرضا فدائی تهرانی” به عنوان رئیس این مرکز، ضمن تشریح اهداف و تکالیف و ساختار سازمانی مرکز جدید تأسیس، در زمینه برنامه‌ها و مدل فعالیت طی دوره چهارسال آینده برنامه خود را ارائه داد.
در ادامه “عبدالرضا سبوکی” به عنوان راهبر سامانه و به نمایندگی از تیم طراحی، اجزای مختلف سامانه، کارکردها و دسترسی‌های آن و نحوه کار را توضیح داد.
بر اساس این گزارش، در بخش پایانی این سمینار، ابتدا معاونان و مدیران حوزه آموزش و منابع انسانی شرکت‌های صنعت آب و برق به بیان دیدگاه و نقطه نظرات خود پرداخته و سوالات خود در زمینه مطالب سمینار را مطرح کردند و سپس سوالات اعضای مجازی جمع آوری شده و در حد زمان جلسه پاسخ داده شد.
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد