سایز متن   /

معاونان مهندسی و توسعه و بهره برداری شرکت آب وفاضلاب منطقه۳ در نشست خبری به مناسبت هفته صرفه جویی ضمن اعلام انجام عملیات اتصال لوله ۱۲۰۰ و ۶۰۰ میلی متری چدن داکتیل به خط ۱۸۰۰ میلی متری فولادی خروجی تصفیه خانه ششم تهران از انتقال آب به مخازن منطقه ۲۲و تحویل گیری ۷ روستای غرب تهران جهت بهره مندی شهروندان آنان از آب تهران خبر دادند.

مهدی سلیم نیا معاون مهندسی و توسعه آبفای منطقه۳درباره مرحله نخست این طرح آبرسان اظهارداشت : «به دلیل اینکه مخازن و خط انتقال در منطقه ۲۲ قرار دارد و از این منطقه عبور می کند، ابتدا عملیات آبرسانی به این محدوده اجرا خواهد شد. همچنین با برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است خط زیرگذر آزادگان به طول ۱۲۰ متر هم احداث شود که با این اقدام شهروندان منطقه ۲۱ هم از آب تصفیه خانه بهره مند و بخش بزرگی از مشکل بی آبی این محدوده مرتفع خواهد شد. شهروندان با اجرای این طرح به جای استفاده آب از مخازن زیرزمینی و چاه، از این پس با راه اندازی تصفیه خانه ششم آب سد وارد مدار تصفیه خانه شده و ۲ هزار لیتر در ثانیه آب شرب از طریق این لوله ها به دست ساکنان منطقه می رسد. این آب شرب دقیقا با آب مصرفی شهروندان دیگر مناطق پایتخت برابر است
به گفته «سلیم نیا» شهرک هایی از خدمات این طرح و شرکت آبفا منطقه ۳ بهره مند می شوند که تحویل شرکت آب و فاضلاب شده است و دیگر شهرک های مسکونی که اکنون آب شرب مصرفی شان از طریق چاه های داخل شهرک تامین و تصفیه می شود، شامل این طرح نخواهند بود. وی در این باره افزود: «شرکت آب و فاضلاب منطقه ۳ آمادگی دارد تا شهرک هایی را هم که هنوز به شرکت آبفامنطقه واگذار نشده و خودشان آب شرب مصرفی ساکنان را تامین می کنند را در صورت واگذاری تحت پوشش قرار داده و تامین آب شری آنها از طریق آب و فاضلاب استان انجام و از دیگر خدمات این شرکت بهره مند شوند. معاون مهندسی و توسعه آبفای منطقه۳ به رشد ناگهانی جمعیت در منطقه ۲۲ اشاره کرده و خاطرنشان ساخت : «منطقه ۲۲ به سرعت رشد کرد و اکنون جمعیت این منطقه در مقایسه با ۳یا ۴ سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است. به همان نسبت هم فعالیت هایمان در این منطقه بیشتر شده است. در حال حاضر ۸۰ درصد بودجه و همچنین انرژی مان در حوزه فنی و مهندسی و توسعه به منطقه ۲۲ اختصاص یافته دارد. با اجرای این طرح از آب های زیرزمینی کمتر برداشت می کنیم و این موضوع در محیط زیست و حفظ منابع آب زیرزمینی تاثیر به سزایی خواهد داشت. بعد از راه اندازی تصفیه خانه ششم چاه های تامین کننده آب شرب منطقه از مدار خارج شده و در صورت نیاز از آنها استفاده خواهد شد
علی خیراندیش مجری طرح های آبرسانی مناطق ۲۱و۲۲ تهران نیز درباره اهداف اجرای طرح ونحوه آبرسانی گفت:«این عملیات در خیابان جدی اردبیلی است و به دلیل باریک بودن معبر و احتمال بروز تصادف ، در روز انجام خواهد شد.
وی افزود:اکنون ۹۰ درصد آب شرب مصرفی در منطقه ۲۲ تهران از چاه ها تامین وبه همین دلیل عملیات تصفیه و کلرزنی در محل انجام شده و وارد شبکه آبرسانی منطقه می شود.
خیراندیش با اشاره به این که : ارائه خدمات آبرسانی تاکنون مشکلاتی را به همراه داشته است ، اظهارداشت: برای مثال با پمپاژ و افزایش فشار آب، صدمات زیادی به شبکه توزیع وارد می شد. از طرف دیگر چون این شبکه با برق کار می کرد ، قطع شدن برق، با قطع آب همراه بود . اما با اجرای طرح آتی و آبرسانی به شهروندان از طریق تصفیه خانه ششم، درحدود ۲ هزار مترمکعب در ثانیه آب تامین وبه مناطق ۲۱و۲۲منتقل می شود
خیراندیش همچنین درباره اجرای این عملیات خاطرنشان ساخت:«اجرای شبکه پایین دست تصفیه خانه است که ازطریق این عملیات خط پمپاژوچاه هاازمدارخارج،آب واردمخازن ذخیره شده وازمخازن ذخیره واردشبکه توزیع می شود.
سیدعلی موسوی زاویه معاون بهره برداری شرکت آبفای منطقه۳،توزیع آب سالم بهداشتی وجمع آوری ودفع فاضلاب رابعنوان رسالت دائمی شرکت به تشریح ضرورت نظارت برکیفیت آب و رسیدگی به حوادث بعنوان اولویت های اصلی حوزه بهره برداری پرداخت وافزود:خط قرمز همیشه سلامت مردم است ودرسخت ترین شرایط حتی درروزهای اوج نگرانی ازشیوع کروناضمن رعایت مقررات بهداشتی،حتی لحظه ای خدمت رسانی به مشترکان متوقف نشده است.
موسوی استانداردسازی وشناسایی نقاط کورشبکه،بازدید و مانوروتعمیرمنظم وبه موقع شیرآلات حوزه آب وفاضلاب،تحویل گیری ۷ روستای سولقان،امامزاده داود،واریش،سنگان بالاوپایین،کشاربالاوپایین،بهره گیری از طرح سیستم های فتوولتامیک درساختمان های اداری شرکت و۴۰درصدصرفه جویی،نشت یابی ۱۹۰کیلومتر شبکه توزیع محدوده تحت پوشش وهمکاری درپروژه های علمی مرتبط باصنعت ازسوی شرکت بادانشگاه تربیت مدرس را ازبرجسته ترین فعالیت های این حوزه برشمرد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد