سایز متن   /

با تلاش کارکنان شرکت توزیع نیروی برق خوزستان نهمین نیروگاه تولید برق با انرژی تجدید پذیر خورشیدی در روستای عباس آباد از توابع شهرستان دزفول به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان، علی خدری مدیرعامل شرکت با اعلام این خبر گفت، ساخت این نیروگاه در سال ۹۸ کلید خورد و در اردیبهشت ماه سال جاری در مساحت ۶۰۰ متر مربع راه اندازی و هم اکنون با ظرفیت ۷۵ کیلو وات در حال تولید انرژی می باشد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان اظهار داشت، این نیروگاه با نصب ۲۲۸ پنل ۳۳۰ وات، ۳ دستگاه اینورتر ۲۵ کیلوواتی، یک دستگاه کنتور ۳فاز هوشمند و اعتباری بالغ بر هفت میلیارد ریال با جلب همکاری سرمایه گذار بخش خصوصی به بهره برداری رسید.
خدری در ادامه افزود، با هدف تامین انرژی مطمئن و پایدار، تاکنون با تلاش مجموعه شرکت توزیع برق خوزستان و با جلب سرمایه گذار بخش خصوصی در مقیاس خانگی و صنعتی در شهرهای امیدیه، اندیمشک، بهبهان، خرمشهر، شوش و دزفول ۸ نیروگاه خورشیدی احداث گردیده که با اضافه شدن این نیروگاه با ظرفیت تزریق تجمعی ۱۲۵۰ کیلووات ساعت تولید انرژی تجدید پذیر در زمان پیک بار به شبکه سراسری استان متصل بوده است.
وی با بیان اینکه استفاده از فن آوری بومی، بهره گیری از توانمندی طراحان داخلی در راستای استفاده بهینه از توان ملی و بومی کردن صنعت نیروگاه خورشیدی، در دستور کار مدیریت این شرکت و از نکات حائز اهمیت تولید این نیروگاه ها می باشد خاطر نشان کرد، با توجه به ظرفیت تابش نور خورشید و پتانسیل بالای انرژی تابشی در استان بکارگیری پنل های خورشیدی و استفاده از تکنولوژی هایی که در دمای بالای استان قابلیت کار کردن داشته باشند، یکی از بهترین روش ها، تبدیل انرژی گرمایی به الکتریکی است که به همین دلیل ظرفیت زیادی برای توسعه نیروگاه های خورشیدی در استان فراهم می باشد.
براساس این گزارش مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان انرژی پاک، ارزان و تجدید شونده را عامل افزایش سطح کیفیت زیست محیطی و جلوگیری از انتشار گاز های گلخانه ای را از دیگر مزایای تاسیس و بکارگیری نیروگاه های خورشیدی عنوان نمود و استفاده از انرژی پاک خورشیدی را از عوامل مهم تحقق شاخص توسعه ی رفاه پایدار (ISEW) و کاهش هزینه های اجتماعی نامید.
گفتنی است این نیروگاه بدون نیاز به فضای زمینی و با نصب بر روی سقف سوله شرکت فلاحت دانه جنوب احداث و راه اندازی شده است.
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد