سایز متن   /

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر، شانزدهمین هفتۀ پویش الف ب ایران،  “ساخت و سازها” و “ساز و کارها” همزمان با وزارت نیرو و دیگر شرکت های برق منطقه ای و توزیع سراسر کشور، در شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر به ریاست مدیرعامل و شرکت اعضای کمیتۀ گذر از پیک به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
همزمان با شانزدهمین هفته از پویش الف ب ایران، در آیین جشن تحقق برنامۀ عبور موفق از دورۀ اوج مصرف برق تابستان 1399 (099)، وزیر محترم نیرو با اشاره به شرایط حساس کنونی کشور و تحریم های ظالمانه، از تمامی دست اندرکارانی که با مدیریت مصرف و تقاضا در حوزه های مختلف صنعت، کشاورزی، مصارف خانگی و همچنین حوزۀ اطلاع رسانی به دستیابی توسعه واقعی در حوزۀ انرژی جامۀ تحقق بخشیدند تقدیر کرد و یادآور شد در سومین دورۀ برنامۀ سراسری مدیریت مصرف با اجرای ساز و کارهای موفق، صنعت برق در آستانۀ تثبیت یک وضعیت مطلوب قرار دارد.
وزیر نیرو با تحسین این حرکت رو به رشد از سال 1397 و کاهش رشد پیک بار به 2.98 درصد نسبت به دورۀ مشابه در سال قبل (5.2 درصد)، به خصوصیات این برنامۀ سراسری با هدف حذف خاموشی های بابرنامه، پاسخ مناسب به تقاضاهای واصله در زمینۀ تأمین انرژی حوزه های مختلف و در نهایت جلوگیری از سرمایه گذاری های غیرضروری به منظور ساخت نیروگاه با هدف پوشش 150 تا 200 ساعت اوج بار در سال اشاره کرد. در پایان دکتر اردکانیان خاطرنشان ساخت با کاهش تلفات و رشد اوج بار در کشور به 1 درصد علیرغم وجود شرایط تحریمی و همچنین مسائل و محدودیت های مربوط به همه گیری بیماری کرونا و همچنین تعهدات مربوط به صادرات برق به کشورهای همسایه، صنعت برق کشور مفتخر به رشد 11 درصدی در بخش صنایع بزرگ و 4.5 درصدی در عرضه انرژی در حوزۀ کشاورزی بوده است. وی همچنین با اشاره به سوق دادن سرمایه های ذخیره شده حاصل از مدیریت مصرف و گذر موفق از پیک بار، بر اهمیت بازسازی شبکه های فرسوده و جلوگیری از خاموشی های ناخواسته تأکید کرد.
با پایان ویدئوکنفرانس سراسری پویش الف ب ایران، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر ضمن تأکید بر اهمیت توسعۀ پایدار در حوزۀ تأمین برق در استان، از کمیتۀ گذر از پیک این شرکت تقدیر به عمل آورد. مهندس مذکوری با اشاره به تلاشهای بدون وقفۀ مرکز دیسپاچینگ در پایش پیک بار روزانه و ارائۀَ اطلاع نگاشت روزانه پیک مصرف بر اهمیت ادامۀ این تلاش ها با هدف شناخت وضعیت موجود و ارائۀ سازوکارهای متناسب با آن تأکید کرد.
مهندس مذکوری همچنین عبور موفق از پیک بار تابستان 1399 را مرهون تلاش  کلیه همکاران در حوزه های ستادی و مدیریت های برق شهرستان در زمینۀ اجرای برنامه های موفق در حوزه مدیریت مصرف و تقاضا،اجرای طرح پاسخگویی بار، استفاده از ظرفیت استارت آپ ها و همچنین تلاش همکاران دفتر روابط عمومی در حوزه آگاه سازی مشترکان به منظور رعایت الگوی مصرف از طریق رسانه های جمعی و فضای مجازی دانست. وی ابراز امیدواری کرد این تلاش ها به صورت برنامه ای مدون و با هدف توسعۀ روزافزون در صنعت برق به عنوان چراغ راه ، همواره مورد عنایت و توجه ویژه برای برنامه ریزی گذر موفق از اوج بار تابستان ۱۴۰۰ قرار گیرد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد