سایز متن   /

در نشستی مشترک با حضور معاون وزیر نیرو، نماینده حوزه انتخابی شهرستان مسجد سلیمان و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان طرح های مربوط به توسعه و اصلاح شبکه برق رسانی در مناطق شهری و روستایی مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان، بررسی و رسیدگی به مشکلات برق شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل با حضور هیاتی از وزارت نیرو به سرپرستی همایون حائری معاون وزیر نیرو و میزبانی علیرضا ورناصری نماینده مردم شریف مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی، علی خدری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان و همچنین مدیرعامل برق منطقه ای خوزستان، فرمانداران و مدیران توزیع برق شهرستان های مذکور در سالن اجتماعات فرمانداری مسجد سلیمان برگزار گردید.
نماینده حوزه انتخابی مسجد سلیمان ضمن تشکر از عزم و اراده مجموعه شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در حل مشکلات، از خدری بعنوان الگوی مدیر جهادی در استان نام برد و افزود، در همین مدت زمان کوتاه مدیریت ایشان اقدامات قابل توجه و موثری صورت گرفته که جای قدردانی دارد، البته این بدان معنی نیست که مشکلی نداریم، حوزه مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل به لحاظ زیرساخت، امکانات و تجهیزات برق دچار کمبودهایی است که برای برطرف نمودن آن ها، علاوه بر تلاش، کوشش و حرکت های جهادی نیازمند نگاه ویژه و تخصیص اعتبارات خاص به این منطقه محروم می باشد.
بر اساس این گزارش علی خدری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با اشاره به فرسودگی شبکه توزیع به عنوان یکی از چالش های صنعت برق استان اظهار داشت، طول عمر شبکه برق در بیشتر مناطق حوزه مسجد سلیمان بیش از۸۰ سال می باشد بطوری که اولین نیروگاه مسجدسلیمان بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد که این خود نشان دهنده طول عمر و فرسودگی شبکه فشار ضعیف بوده که نیازمند نگاه ویژه و جذب اعتبارات لازم برای اصلاح و بازسازی می باشد.
خدری با اشاره به این که در انتظار تخصیص حدود ۸ هزار میلیارد اعتبار برای رفع بخشی از فرسودگی شبکه با اولویت و برنامه ریزی هستیم خاطر نشان ساخت، در حال حاضر بیش از ۱۹ هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف، بیش از ۱۶ هزار دستگاه تراسفورماتور و بالغ بر ۲۲۹ هزار دستگاه چراغ روشنایی معابر عمر مفید خود راسپری کرده که بازسازی و نوسازی آن ها نیازمند تخصیص بودجه ایی بالغ بر ۸۶ هزار میلیارد ریال می باشد که اگر بطور میانگین هر ساله ۸ هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص گردد مدت ۱۰ سال طول خواهد کشید تا شبکه نوسازی و اصلاح گردد.
خدری برق دارشدن روستاهای فاقد برق را از اولویت ها و دغدغه های این شرکت دانست و افزود، امیدواریم با همکاری وتعامل سازنده بین دستگاه های اجرائی و همچنین تخصیص اعتبارات لازم تا پایان سال جاری، برق رسانی به ۳۰ روستای کددار بدون برق انجام شده و همگی از نعمت برق برخوردار شوند.
رئیس هیات مدیره شرکت توزیع نیروی برق خوزستان تصریح کرد، ازدیگر مشکلات این حوزه و اولویت های این شرکت تعویض شبکه سیمی به کابل خودنگهدار است که تاکنون توانسته آیم ۴۷ درصد شبکه سیمی را به کابل خودنگهدار تبدیل نموده که انجام کامل این پروژه نیازمند تخصیص اعتباری بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد ریال بودجه می باشد، به همین منظور طرحی بصورت همزمانی انجام مناقصه و مزایده، به شورای تامین استان ارایه کرده ایم که با فروش سیم مسی بدون نیاز به آوردن منابع بتوانیم قسمتی از شبکه فشار ضعیف را به کابل خودنگهدار تبدیل نماییم که با اجرای این مهم کمک شایانی به پایداری شبکه، جلوگیری از انشعابات غیرمجاز و سرقت سیم و همچنین به مبلمان شهری می نماید.
وی در ادامه تصریح کرد، از دیگر مشکلات و موانع در تامین برق عشایر و برق رسانی روستایی، پراکندگی و قرار گرفتن بخش قابل توجهی از روستا ها در کمربند کوهستانی، صعب العبور بودن مسیرها و نبودن جاده های دسترسی برای انتقال تجهیزات می باشد.
در پایان معاون وزیر نیرو از مدیران عامل توزیع برق خوزستان و اهواز و برق منطقه ایی خوزستان به عنوان مدیران نمونه ازلحاظ علمی،تخصصی، تجربی ودلسوز نام برد و ضمن تشکراز زحمات ایشان تصریح کرد، شرکت توزیع برق خوزستان دومین شرکت توزیع کشور از منظر مصرف برق می باشد که با داشتن این شرایط توانسته است اقدامات ارزشمندی در زمینه مدیریت مصرف و پیک سایی مصرف انجام داده تا جایی که امسال در این خصوص در جایگاه اول تا سوم شرکت های توزیع قرار گرفته است.
حائری در خصوص موارد و مشکلات مطرح شده و همچنین اخذ اعتبارات لازم قول همکاری و مساعدت داد و درپایان افزود، گزارش جامع کارشناسی جهت تخصیص اعتبارات تهیه و به شرکت توانیر ارسال نمایید. همچنین شرکت توانیر آمادگی خود را در جهت ارایه زیرساخت های برقی درجهت راه اندازی صنایع در این منطقه اعلام می دارد.
گفتنی است شرکت توزیع نیروی برق خوزستان برای اولین بار در جشنواره شهید رجایی استان در عملکرد سال ۹۸ حایز دریافت عنوان دستگاه برتر و در بین ۱۶ دستگاه برتر استان قرار گرفت.
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد