سایز متن   /

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: شبکه برق اختصاصی ایستگاه پمپاژ آب زاهدان که بر اثر وزش باد شدید روز گذشته قطع شده بود توسط تیم های عملیاتی این شرکت پس از ساعتها کار بی وقفه و با مانور این شبکه اختصاصی به شبکه عمومی توزیع برق، برق دار شد.

خلیل عوض زاده اظهار داشت: وزش باد شدید و طوفان روز گذشته در برخی از مناطق این استان به ویژه شهر زاهدان موجب خسارت بسیاری به تاسیسات و شبکه ها برق گردید که از جمله آن آسیب رسیدن به شبکه عمومی فیدر ارغوان این شرکت با توجه به سقوط تعدادی تیر شبکه برق اختصاصی پمپاژ آب زاهدان بود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان بیان کرد: نیروهای عملیاتی این شرکت در همان لحظات اولیه وقوع این اتفاق به محل اعزام و نسبت به شناسایی و اصلاح شبکه توزیع برق اقدام کردند.
وی ادامه داد: پس از رفع مشکل توسط تیم های عملیاتی این شرکت عملا کار این نیروها تمام شد، اما در جهت رفاه حال شهروندان زاهدانی این نیروها تا ساعت 03:30 دقیقه بامداد در محل حضور داشتند تا نسبت به مانور برق ایستگاه اختصاصی پمپاژ آب زاهدان که تعمیر و نگهداری خط فشار متوسط بر عهده شرکت آب و فاضلاب زاهدان می باشد به شبکه عمومی توزیع برق اقدام کنند.
مهندس عوض زاده افزود: همچنین تعداد 10 اصله پایه چوبی و بتنی نیز به صورت امانی در جهت اصلاح شبکه این منطقه به شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان اعطا شد.
وی اظهار داشت: ایستگاه پمپاژ آب زابل به زاهدان در حوالی منطقه کوله سنگی به صورت اختصاصی و از شبکه فوق توزیع برقدار است و تعمیر و نگهداری خط برق بر عهده شرکت اب و فاضلاب بوده و خارج از حوزه کاری شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان می باشد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در حال حاضر ایستگاه پمپاژ آب زاهدان تا رفع کامل مشکلات شبکه اختصاصی، برق خود را از شبکه عمومی توزیع برق تأمین می کند.
وی ادامه داد: مشابه این اتفاق طی سال های گذشته نیز در این منطقه رخ داده و شرکت توزیع برق در جهت امداد رسانی به شرکت آب و فاضلاب و کمک به رفاه حال شهروندان محترم با قید فوریت اقدام نموده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان، با توجه به وزش باد شدید طی 2 روز گذشته در برخی از مناطق این استان تمامی تیم های عملیاتی و امدادی این شرکت به صورت آماده باش کامل هستند و با توجه به شرایط بد جوی تمام تلاش خود را در جهت پایداری برق منازل، بیمارستان ها، محل کسب شهروندان و غیره انجام می دهند.
شهروندان گرامی در صورت بروز خاموشی و مشاهده هر گونه حادثه به شبکه توزیع برق، مراتب را با شماره گیری سامانه هوشمند مرکز اتفاقات 121 توزیع برق گزارش دهند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد