سایز متن   /

انرژی تولیدی نیروگاه شهیدسلیمانی کرمان در سال جهش تولید با بهبود شاخص‌های عملکردی در مقایسه با سال قبل آن بیش از هشت درصد رشد داشته است.

حسین بحرالعلوم، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق کرمان ضمن اعلام این خبر افزود: نیروگاه کرمان در سال گذشته از تولید بالغ بر 10 میلیارد 300 میلیون کیلووات ساعت انرژی تولیدی حدود 10 میلیارد و 141میلیون کیلووات ساعت را تحویل شبکه سراسری برق داده است.

 وی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از 37 درصد انرژی تولید شده در واحدهای بخاری و حدود 63 درصد در واحدهای گازی این نیروگاه سیکل‌ترکیبی به دست آمده است، ادامه داد: با توجه به نیاز شبکه برق کشور در طول سال گذشته علیرغم تمامی محدودیت‌های موجود در شبکه برق و سوخت کشور و بروز چالش شیوع ویروس کرونا، با همدلی و تلاش جهادی و شبانه‌روزی کارکنان نیروگاه، اقدامات لازم جهت آمادگی واحدها در پیک تابستان 1400را انجام داده است.

 نیروگاه شهید سلیمانی کرمان با هشت واحد گازی 159 مگاواتی و چهار واحد بخاری 160 مگاواتی و میزان 160مگاوات طرح‌های ارتقای در واحدهای فوق، در مجموع با ظرفیت2072 مگاوات انرژی نامی نقش موثری را در پایداری شبکه جنوب‌شرق کشور ایفا می‌کند.​

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد