سایز متن   /

مدیرعامل آب وفاضلاب استان مازندران گفت: مجتمع آبرسانی اسلام آباد جزو مجتمع های اولویت دار استان و بهره مند از اعتبار صندوق توسعه ملی است که فاز دوم آن در حال اجرا می باشد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب مازندران؛ مهندس مجید عبدالهی ضمن اعلام مطلب بالا، اظهار داشت: مجتمع آبرسانی اسلام آباد در شهرستان میاندورود، روستاهای اسلام آباد، محمدآباد، شهریارکنده، زید علیا، بیشه سر، پلنگ آزاد و زاری محله با جمعیتی بالغ بر7581 نفر را پوشش می دهد.

وی، با بیان اینکه فاز اول این مجتمع به پایان رسید، افزود: در فاز قبلی 3200 مترخط انتقال و  1900 متر شبکه توزیع اجرا و همچنین مخزن ذخیره زمینی 500 متر مکعبی و منبع هوایی 100 متر مکعبی احداث شده است.

مدیرعامل آبفا مازندران،  ادامه داد: فاز دوم این پروژه شامل اجرای لوله گذاری خط انتقال با لوله پلی اتیلن در سایز 315 میلی متری به طول 1700 متر و  لوله گذاری شبکه توزیع در سایزهای مختلف  به طول 7800 مترمی باشد که از اعتبار صندوق توسعه ملی و بودجه عمومی طرح ” آبرسانی به تک روستاها و تکمیل مجتمع های آبرسانی اولویت دار روستایی ” در سال مالی  1398 تامین اعتبار شده که توسط پیمانکار در حال اجراست.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون در مجموع 5850 متر از این لوله گذاری ها به اجرا درآمده است .

مدیرعامل آبفا مازندران ،  اعتبار هزینه شده این مجتمع از ابتدای پروژه تا پایان سال مالی 97 را حدود 32 میلیارد ریال و در سال مالی 98 ،  25 میلیارد ریال  عنوان کرد.

مهندس عبدالهی، با بیان اینکه  اعتبارات محدود استانی به تنهایی قادر به تامین مالی پروژه هایی از این دست نمی باشد اظهار امیدواری کرد با پایدار بودن اعتبار صندوق توسعه ملی فازهای بعدی این مجتمع  نیز در دستور کار قرار گیرد .

وی همچنین برداشت از صندوق توسعه ملی برای تکمیل مجتمع های آبرسانی اولویت دار روستایی را یکی از ابتکارات قابل توجه دولت ارزیابی نمود .

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد