سایز متن   /

در جلسه ای با حضور مدیرعامل و معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای قزوین و پیمانکار سد بالاخانلو بر تسریع در روند اجرایی پروژه و رفع موانع و مشکلات پروژه جهت آبگیری این سد در دولت تدبیر و امید تاکید بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه قزوین مهندس ملکی مدیر عامل این شرکت با اشاره به اهمیت ساخت این سد برای منطقه اظهار داشت: این سد با هدف تامین آب شرب 5 شهر و 36 روستا در حال احداث است و لذا کارفرما به دلیل اهمیت پروژه آمادگی دارد تا در چارچوب قوانین و مقررات هرگونه همکاری و کمک جهت تسریع در روند اجرای پروژه و حل مشکلات و موانع پیش رو را ارائه نماید.
مهندس ملکی کارفرما، مشاور و پیمانکار را سه راس مهم جهت اجرای پروژه‌های عمرانی برشمرد و عنوان داشت: در صورتی که تعامل بین این سه راس صحیح و در چارچوب قانون و بر اساس اصل همکاری و مشارکت برقرار گردد، می توان امید آن را داشت تا پروژه ها در قالب برنامه زمانبندی به سرانجام برسند.
دکتر قاسمی معاون طرح و توسعه شرکت نیز در این جلسه با اشاره به آخرین وضعیت اجرایی پروژه احداث سد بالاخانلو بیان نمود: در حال حاضر با توجه به تزریق منابع مالی و همچنین تهاترهای مالیاتی پیش رو روند اجرایی پروژه تسریع بیشتری به خود گرفته و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته امیدواریم تا پایان این دولت شاهد آبگیری سد بالاخانلو در منطقه بوئین زهرا باشیم.
دکتر قاسمی در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به فعالیت‌های اجرایی صورت گرفته، اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته پس از تزریق منابع مالی، گالری تزریق در سد به پایان رسیده و ادامه عملیات در دست اجرا می باشد. همچنین نقشه های هیدرو مکانیکال تهیه شده و بزودی مراحل ساخت آن آغاز می شود. علاوه براین در راستای تأمین پیش نیازهای آبگیری سد، اسناد مناقصه پاکسازی مخزن و فنس کشی محدوده در دست تهیه بوده و بزودی در سامانه ستاد بارگذاری خواهد شد.

 

بازگشایی حدود 32 هکتار از حریم و بستر رودخانه حاجی عرب رود

بازرس کل استان، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین، فرمانده سپاه ناحیه تاکستان، امام جمعه و اعضاء شورای شهر اسفرورین و سگزآباد و جمعی از مدیران اجرایی شهرستان های بوئین زهرا و تاکستان از روند اجرایی بند اسفرورین و ادامه بازگشایی رودخانه حاجی عرب رود بازدید بعمل آوردند.

دکتر آقاعلیخانی بازرس کل استان هدف از این بازدید را بررسی دقیق تر مسائل مرتبط با سیل و آبگرفتگی مناطق سیل خیز شهرستان های تاکستان و بویین زهرا و  برشمرد و عنوان داشت: انجام اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه جانی و مالی ناشی از سیل و آب گرفتگی از جمله وظایف مهم دستگاههای مسئول می باشد که باید اهتمام ویژه ای در این خصوص صورت پذیرد.
بازرس کل استان همچنین ضمن تاکید بر نظارت مستمر و اقدامات موثر توسط دستگاه های متولی امر افزود: با هرگونه حادثه ای که در اثر سهل انگاری و ترک فعل دستگاه های مسئول حادث گردد برابر قانون برخورد مقتضی صورت می گیرد.
مهندس ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین نیز در خلال بازدیدهای میدانی صورت گرفته با اشاره به اقدامات این شرکت در راستای لایروی و بازگشایی حریم و بستر رودخانه های استان اظهار داشت: از ابتدای سال گذشته تاکنون بیش از 52 هکتار از حریم و بستر رودخانه های استان بازگشایی و رفع تصرف شده که حدود 32 هکتار آن مربوط به رودخانه حاجی عرب رود می باشد، همچنین در این مدت حدود 56 کیلومتر از رودخانه ها نیز لایروبی شده که این اقدام بزرگ که با تلاش شبانه روزی همکاران شرکت حاصل شده زو در ادامه نیز دارد در 30 سال گذشته در استان بی نظیر بوده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین در بخش پایانی صحبتهای خود با اشاره به بند اسفرورین بیان داشت: با توجه به سیلاب های رودخانه خررود و  پیش بینی خسارت در پایین دست این رودخانه ساخت بند اسفرورین در دستور کار شرکت قرار گرفت و در حال حاضر نیز بخش عمده ای از آن اجرا شده و امیدواریم ظرف یک ماه آینده این بند که تاثیر بسزایی در کنترل سیلاب خررود در محدوده شهر اسفرورین دارد به بهره برداری برسد. وی افزود: از دیگر اقدامات شرکت جهت مهار و کنترل سیلاب های فصلی رودخانه خررود ساخت سد نهب بوده که این پروژه نیز در حال تکمیل می باشد و تا پایان سال به آبگیری می رسد.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد