مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده:

۹۵ خانم مدیر عضو هیئت مدیره شرکت‌های تابعه صنعت آب و برق شدند

بر اساس دستور ابلاغی وزیر نیرو قرار گرفتن یک خانم در ترکیب هیئت مدیره شرکت‌های زیرمجموعه صنعت آب و برق عملیاتی شد و 95 خانم از مدیران ارشد صنعت آب و برق به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت‌های تابعه مشغول فعالیت هستند.

به گزارش برقآب، مشاور وزیر نیرو گفت: بر اساس دستور ابلاغی وزیر نیرو قرار گرفتن یک خانم در ترکیب هیئت مدیره شرکت‌های زیرمجموعه صنعت آب و برق عملیاتی شد و تاکنون با حدود ۳۵۰ نفر مصاحبه شده که در کمیته‌های مختلف قرار گرفتند و ۹۵ خانم از مدیران ارشد صنعت آب و برق به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت‌های تابعه صنعت آب و برق مشغول فعالیت هستند.
“سمیه خداپرست” در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) حضور بانوان در رده‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی را از رویکردهای وزارت نیرو برشمرد و تاکید کرد: این امر زمانی محقق می‌شود که بانوان در رده‌های مدیریتی فعالیت داشته باشند.
وی ادامه داد: بر اساس دستور ابلاغی وزیر نیرو قرار گرفتن یک خانم در ترکیب هیئت مدیره شرکت‌های زیرمجموعه صنعت آب و برق عملیاتی شد و تاکنون با حدود ۳۵۰ خانم مصاحبه شده است که در کمیته‌های مختلف قرار گرفتند و تا به امروز ۹۵ خانم از مدیران ارشد صنعت آب و برق عضو هیئت مدیره شرکت‌های تابعه صنعت آب و برق مشغول فعالیت هستند.
مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده حضور بانوان در این باره تصریح کرد: این موضوع در هیچ یک از دستگاه‌ها مشاهده نشده است. بنابراین می‌توان گفت که وزارت نیرو پیشتاز حضور و بهره‌مندی از توانایی و ظرفیت بانوان در رده‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی است.
خداپرست در بخش دیگری از سخنن خود مدیریت مصرف را جزو چهار محور اصلی برنامه‌های امور زنان و خانواده وزارت نیرو عنوان کرد و گفت: این محورها برای اجرا به همه شرکت‌های زیرمجموعه ابلاغ شده است.
مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده در این زمینه افزود: مشارکت زنان جامعه در راستای توسعه پایدار و به ویژه مدیریت مصرف آب و برق از جمله این محورهاست که در راستای کاربردی‌سازی و عملیاتی کردن آن بررسی‌های مختلفی صورت گرفت.
وی با اشاره به اهمیت مبحث اطلاع‌رسانی و آگاهی ‌بخشی در خصوص چرایی و راهکارهای مدیریت آب و برق، اضافه کرد: تلاش شده است این مهم از طریق بخش‌های مربوطه در استان‌های مختلف عملیاتی شود. همچنین در این راستا از ابزار رسانه بهره‌مند شدیم.
خداپرست ادامه داد: بازدید از تاسیسات شرکت برق حرارتی در قالب اردوی راهیان پیشرفت از دیگر برنامه‌های اجرایی این بخش است که به صورت منسجم در نیروگاه‌های برق حرارتی در حال پیشبرد است. در این زمینه بازدید از تاسیسات برقی در اولویت بازدید دانش آموزان قرار گرفته است.
وی برگزاری نشست و تبادل نظر با مسئولان و مقامات ارشد کشور به ویژه بانوان را از دیگر برنامه‌های اجرایی بخش زنان و خانواده وزارت نیرو در راستای مدیریت مصرف آب و برق عنوان کرد و گفت: در همین راستا بازدیدی با حضور نمایندگان مجلس از مدیریت شبکه صورت گرفت.