به منظور جلوگیری از هدررفت آب

۸۰ کیلومتر از شبکه توزیع و انشعابات کرمان نشت یابی شد

طی نه ماه نخست سال جاری؛ با نشت یابی 80 کیلومتر از شبکه توزیع و انشعابات شهر کرمان؛ از هدررفت بیش از 31 لیتر بر ثانیه آب جلوگیری شد.

۸۰ کیلومتر از شبکه توزیع و انشعابات کرمان نشت یابی شد

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمان،علیرضا عبدیان مدیرعامل این شرکت بیان کرد: ۸۰ کیلومتر از شبکه توزیع و انشعابات کرمان نشت یابی شد و  اینکه شناسایی و مهار نشتی خطوط انتقال و شبکه های آبرسانی نقش موثری در تامین پایدار آب شرب مشترکین دارند اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه ۸۰هزار و ۹۹۰ متر عملیات نشت یابی شبکه توزیع و انشعابات آب شهر کرمان شامل ۳۰هزار و ۲۵۰ متر نشت‌ یابی شبکه توزیع و ۵۰هزار و ۷۴۰متر نشت یابی انشعابات انجام شد که با این اقدام بیش از ۳۱ لیتر بر ثانیه از هدررفت آب جلوگیری شد.

عبدیان در ادامه گفت: نشت یابی شبکه آبرسانی و انشعابات یکی از مرقون به صرفه ترین راهکارهای جایگزینی منابع تامین آب جدید بوده که نتیجه مستقیم آن حفظ ذخایر استراتژیک آبهای زیرزمینی خواهد بود و به همین علت عملیات نشت یابی به صورت مستمر در برنامه فعالیت شرکت آبفا قرار دارد.

وی افزود: همچنین در این مدت ۷۴ فقره مرئی سازی منهول و دریچه های آب توسط اکیپ نشت یابی واحد شبکه امور آبفا شهرستان کرمان انجام شده است.