۷میلیارد ریال پاداش به مشترکان خانگی کم مصرف استان زنجان

به گزارش برقآب و بدنیال اجرای طرح ملی برق امید که با هدف تخفیف ۱۰۰درصدی قبض برق مشترکان خانگی کم مصرف از آبان ماه سال گذشته آغاز شده است ، تعداد ۷۳هزارو ۷۲۲مشترک برق استان زنجان مشمول ۷میلیارد و ۷۶۶میلیون ریال پاداش برق رایگان شدند. به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان […]

به گزارش برقآب و بدنیال اجرای طرح ملی برق امید که با هدف تخفیف ۱۰۰درصدی قبض برق مشترکان خانگی کم مصرف از آبان ماه سال گذشته آغاز شده است ، تعداد ۷۳هزارو ۷۲۲مشترک برق استان زنجان مشمول ۷میلیارد و ۷۶۶میلیون ریال پاداش برق رایگان شدند.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، به گفته مهندس عبدالله نثار معاون فروش وخدمات مشترکین این شرکت برای نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه انرژی برق ونیز تغییر نگرش مصرف کنندگان « بخش خانگی » به استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست با استفاده از ساز و کارهای تشویقی و بازدارنده ، طرح ملی برق امید با تصویب هیات وزیران از سال گذشته آغاز شد و استان زنجان همگام با سراسر کشور در اجرای دقیق این طرح گام های موثری برداشت.
وی افزود:در این طرح مشترکان به سه دسته مشترکان کم مصرف،خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند.و برای هر دسته متناسب با منطقه جغرافیائی، الگوی مصرف برق تعیین شده است و مشترکان برق به تناسب مشارکت در این طرح از مزایای تشویقی شامل تخفیف تا ۱۰۰درصد تعرفه برق بهره مند شده اند.
مهندس نثار مشارکت هم استانی های زنجانی را در مدت اجرایی شدن این طرح را خوب ارزیابی کرد و گفت: از مجموع ۳۷۰هزار مشترک خانگی خوشبختانه بخش عمده ای در گروه های مشترکان کم مصرف و خوش مصرف قرار دارند و تنها ۸ درصد از مشترکان در گروه پرمصرف ها هستند و البته مصرف انرژی برق این گروه بیش از دوبرابر سایر مشترکان است .
وی خاطرنشان کرد : از نتایج عملیاتی شدن طرح برق امید در استان زنجان می توان به تخصیص ۷میلیارد و ۷۶۶میلیون ریال پاداش  به ۷۳هزارو۷۲۲مشترک برق کم مصرف اشاره کرد که به نوبه خود تاثیر بسزایی در حذف هزینه انرژی برق ازسبد خانوار این تعداد از مشترکان و همچنین صرفه جویی قابل توجه مصرف انرژی برق در بخش خانگی دارد.

معاون فروش وخدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان ضمن درخواست از همه مشترکان برق به رعایت الگوی صحیح مصرف انرژی برق ، مشارکت حداکثری مردم شهرستان ماهنشان با ۲۱درصد مشارکت را در طرح برق امید ستودنی خواند و تصریح کرد: مردم عزیز با کاهش مصرف برق خود در فصل تابستان به ۳۰۰کیلووات ساعت در ماه و در فصول دیگر به ۲۰۰کیلووات ساعت ضمن بهره مندی از تخفیف ۱۰۰درصدی درقبوض برق خود نقش بسزایی در حفظ منابع وذخایر ملی خواهند داشت.
گفتنی است شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان درحال حاضر با داشتن ۱۴هزارو۴۶۰کیلومتر شبکه های توزیع برق ، ۱۰هزارو۴۲۴دستگاه پست توزیع برق با ظرفیت ۱۵۹۱مگاولت آمپر به ۴۷۲هزار مشترک برق در سرتاسر استان خدمت رسانی می کند و خوشبختانه ظرفیت های مولد استان موجب شده است تا از مجموع کل مصرف انرژی در استان ۵۱درصد در بخش صنعتی ، ۲۰ درصد در بخش کشاورزی مصرف شده و شاخص انرژی خوبیست که بیش از ۷۰ در صد انرژی در بخش های مولد به بخش های تولید ، اشتغال و توسعه اقتصادی کمک می کند.
شایان ذکر است جهت مشاهده وضعیت قرارگیری هرمشترک در گروه بندی های طرح برق امید، مردم فهیم استان می توانند با نصب اپلیکیشن موبایلی “برق من” از طریق کافه بازار ،گوکل پلی ، وب سایت این شرکت به آدرس WWW.ZEDC.ir و همچنین سایت برق امید WWW.Bargh-Omid.ir ضمن دریافت خدمات غیرحضوری صنعت برق ، اطلاعات مفید وکاملی کسب نمایند.