دسترسی۷روستای صعب العبور شمال هرمزگان به آب شرب

روند آبرسانی 7روستای صعب العبور به دورترین ساکنان روستاهای کوه شاه احمدی واقع در شمال هرمزگان با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان و فرماندار حاجی آباد به بصورت میدانی بررسی شد.
به گزارش برقاب : عبدالحمید حمزه‌پور در این بازدید از روستاهای مجتمع آبرسانی حسن آباد – چاله مورت و همچنین از عملیات اجرایی پروژه‌های در حال اجرا ۷روستای صعب العبور بازدید کرد.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در این بازدید میدانی افزود: در اجرای این پروژه‌ها، بیش از۷روستای صعب العبور شامل  ۴۰۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۱۶۰۰ نفر از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند.
به گفته وی، برای بهره مندی ۱۸ روستا از آب شرب پایدار تاکنون ۵۰ کیلومتر خط انتقال  و ۴۰ کیلومتر شبکه توزیع اجرا شده که عملیات آبرسانی به ۵ روستا به اتمام رسیده و جمعیتی بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از آب شرب سالم و با کیفیت بهره‌مند شدند.
حمزه‌پور پیش‌بینی کرد، با تلاش و کار جهادی ۷ روستا تا پایان سال جاری از نعمت آب شرب بهره‌مند خواهند شد.
مدیرعامل آبفا، اعتبار هزینه شده برای اجرای پروژه‌ها را ۳۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد که برای تکمیل آن بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال نیاز است.
وی همچنین از روستای فاقد آب و خارج از پوشش شمال هرمزگان که در مناطق صعب العبور حاجی آباد قرار دارند،  بازدید کرد.
حمزه پور در این بازدید ضمن بررسی میدانی پروژه و حضور در جمع اهالی این مناطق، از انجام مطالعات برای آبرسانی به روستاهای چاه ماکو، بندر چاهو، چاه قلمی، محمد رمضان، گدار عربو، شیخ عالی، شریک آباد، مرزندر و…. خبر داد و گفت: تامین آب این روستاها در قالب بهسازی چشمه، اجرای خط انتقال، اجرای شبکه توزیع، حفر و تجهیز چاه انجام خواهد شد.