معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس مطرح کرد:

انرژی برق مصرفی فارس بیشتر در حوزه صنعت و کشاورزی است

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: از آنجا که حدود 60 درصد انرژی برق مصرفی فارس در بخش های صنعت و کشاورزی مصرف می شود، بنابراین همکاری این گروه از مشترکان استان نقش بسیار موثری در گذر موفق  از ایام اوج مصرف در تابستان سال 1402 دارد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: از آنجا که حدود ۶۰ درصد انرژی برق مصرفی استان فارس در بخش های صنعت و کشاورزی مصرف می شود، بنابراین همکاری این گروه از مشترکان استان نقش بسیار موثری در گذر موفق  از ایام اوج مصرف در تابستان سال ۱۴۰۲ دارد.

علیرضا اسکندری، ضمن تقدیر از همراهی مشترکان برق استان در عبور موفق از پیک بار تابستان و زمستان ۱۴۰۱گفت: با مشارکت مردم در بخش های مختلف، تابستان و زمستان سال قبل بدون اعمال خاموشی های اضطراری مدیریت بار سپری شدکه امیدواریم این مشارکت ها برای سال جاری نیز ادامه داشته باشد.

وی جلب مشارکت و تعامل بین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس و صاحبان صنایع، برای تامین برق پایدار وگذر موفق از پیک بار سال جاری را ضروری دانست و افزود: در سال گذشته، تعداد ۱۵۳۲مشترک صنعتی در طرح های مدیریت مصرف همکاری داشتندکه این تعامل و مشارکت، صرفه جویی ۳۹مگاواتی مصرف برق را رقم زد.

اسکندری، یادآورشد: در جهت برنامه پاسخگویی بارسال جاری، تعداد ۲۴۷۱ تفاهم‌نامه همکاری با مشترکان صنعتی منعقد شده است که در مقایسه با پارسال۱۸ درصد رشد نشان می دهد.

این مقام مسئول تصریح کرد: سال گذشته در قالب طرح‌های تشویقی بیش از۹۸ میلیارد ریال پاداش به مشترکان صنعتی در حوزه شرکت توزیع نیروی برق استان فارس پرداخت شد، که امسال هم به آن دسته از مشترکان صنعتی که در بازه زمانی ۱۵خرداد تا ۱۵شهریورماه مصرف خود را کاهش دهند، متناسب با مقدارکاهش مصرف و روز‌های همکاری پاداش تعلق خواهد گرفت.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، در ادامه بیان داشت: در سال جاری مشترکان صنعتی در بازه زمانی ۱۵خرداد لغایت ۱۵شهریورماه  با تعطیلی صرفا یک شیفت کاری، از ساعت ۱۱ لغایت ۲۳ در یکی از روزهای کاری هفته و قطع کامل مصرف خود در طرح مدیریت بار برنامه ریزی شده صنایع شرکت خواهند نمود. وی یادآورشد: مشترکان واحدهای صنعتی علاوه بر طرح فوق، در صورت تمایل می توانند در سایر روزها نیز در طرح های دیگر از جمله کاهش بار برنامه ریزی شده در ساعات اوج بار شبکه ( ساعات ۱۱ الی ۲۳)، انجام تعمیرات و تعطیلات سالانه در بازه زمانی ۱۶ خرداد لغایت ۱۵ شهریور شرکت نمایند.

اسکندری در خاتمه برخی راهکارهای کاهش مصرف انرژی برق در صنایع  مانند خاموش کردن ماشین آلات در زمان‌های استراحت پرسنل، تعویض شیفت‌های کاری در ساعات اوج مصرف برق به شیفت های شب( ساعت ۲۳ الی ۵ ) و صبح (۵ الی ۱۱) و خاموش کردن برخی از دستگاه‌های پرمصرف در ساعت اوج مصرف را عنوان نمود که می توان  با بکارگیری این روش‌ها تا حد زیادی در مصرف انرژی در بخش صنعت به ویژه در روز‌های اوج مصرف درتابستان صرفه جویی کرد.