مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه:

۶ روستای صعب العبور در استان کرمانشاه برقدار می شوند

توسعه و نگهداری شبکه های برق روستایی یکی از اولویت های اصلی شرکت توانیر و شرکت های توزیع برق است که در این راستا شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با هدف برقرسانی، اصلاح و بهینه سازی شبکه های برق روستایی وتامین برق عشایر، با اعتباری بالغ بر 1000 میلیارد ریال فعالیت های خود را استمرار بخشیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، مهندس محمد مرادی مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه بیش از ۹۹ درصد روستاهای این استان برقدار هستند، گفت: در راستای تحقق اهداف پروژه توسعه و بهسازی شبکه های برق روستایی در سال ۱۴۰۱، تفاهم نامه ای به منظور محرومیت زدایی و توسعه شبکه های برق روستایی منعقد شد.

وی ضمن تشریح این تفاهم نامه، افزود: برقرسانی به شش روستای فاقد برق در ثلاث باباجانی، جوانرود، کوزران، کنگاور و کرمانشاه از جمله پروژه های قابل افتتاح این شرکت تا دهه مبارک فجر امسال است.

مهندس مرادی تامین برق عشایر فاقد برق را نیز از اولیت های این شرکت دانست و گفت: تامین برق ۴۵۰ خانوار عشایر از جمله اقدامات این شرکت در سال ۱۴۰۱ بوده و این خدمات رسانی هرسال ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف این پروژه توسعه و بهسازی شبکه های برق روستایی است، از اصلاح و بهینه سازی شبکه برق ۲۷۸ روستا درسطح استان تا دهه مبارک فجر سالجاری خبر داد و گفت: جابجایی پایه های برق معابر روستایی، احداث و اصلاح روشنایی معابر عمومی روستاها و مقاوم سازی پایه های برق از جمله این اقدامات است.

وی همچنین با اشاره به تامین ولتاژ مطمئن مشترکین روستایی از اصلاح اتصالات سست شبکه های برق روستایی خبر داد و تصریح کرد: اصلاح فرسودگی شبکه، کابل سرویس مشترکین و باز آرایی و تعدیل بار فیدر های فشار ضعیف شبکه های برق روستایی از دیگر اقدامات این پروژه است.