در دیدار سرپرست توزیع برق سمنان با نماینده مردم:

51 درصد انرژی استان در بخشهای تولیدی شهرستان های سمنان و سرخه و مهدیشهر مصرف می شود

سرپرست شرکت توزیع برق استان سمنان در دیدار با نماینده مردم شهرستان های سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: 43 درصد انرژی استان در صنعت و 8 درصد در بخش کشاورزی و صرف فعالیت های تولیدی این سه شهرستان می شود.

سید محمد حسینی نژاد با بیان این که از شاخص های کمی برق گذر نموده و بیشتر به دنبال کیفی سازی آن هستیم اظهار کرد: استان سمنان با کمترین میزان تلفات شبکه های توزیع برق، یکی از استان های ممتاز در زمینه این شاخص کیفی است.

 

وی با عنوان این که در قالب طرح بهارستان، اصلاح و بهینه سازی شبکه های توزیع برق روستائی در دستور کار این شرکت قرار دارد افزود: ضریب نفوذ برق در استان 100 درصد است و برای نگهداری تاسیسات توزیع برق، نیاز است که منابع مورد نظر این بخش مورد اهتمام واقع شود.

 

حسینی نژاد به موضوع رمزارزهای غیرمجاز اشاره کرد و یادآور شد: یکی از دلایل افزایش مصرف برق در استان، استخراج رمزارز غیرمجاز می باشد که نیاز است با توجه به موانع و کاستی های تولید برق و محدودیت های سوخت نیروگاه ها، برای سوء استفاده کنندگان از این دستگاه ها، تدابیر لازم اتخاذ شود.

 

نماینده مردم شهرستان های سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با بیان این که در حوزه انرژی، رویکرد دنیا به سمت انرژی های پاک است گفت: با توجه به وجود بسترهای لازم برای بهره مندی مناسب از انرژی های تجدیدپذیر و در راستای مباحث زیست محیطی، استفاده از این انرژی کاملاً محسوس و یک ضرورت است.

 

“عباس گلرو” با اظهار این که ظرفیت بهره گیری از انرژی خورشیدی در استان بسیار بالاست تصریح کرد: حوزه انرژی خورشیدی را می بایست بیش از پیش به آن توجه کرد و با بهره مندی از ظرفیت های ملی و داخلی و همچنین استفاده مطلوب از سرمایه گذاران، این بخش را به نحوی شایسته تر توسعه داد.

 

وی خاطرنشان کرد: موضوع رمزارزها و استفاده غیرمجاز از آن، یک موضوع مهم است که باید مدیریت کرد و با ورود مجلس به این بحث اساسی می بایست در راستای مسئولیت های قانونی، برای این معضل اقدام جدی صورت گیرد.

 

یادآور می شود: در این دیدار، معاون برنامه‌ریزی و مهندسی، مدیر دفتر روابط عمومی و مدیران توزیع برق شهرستان های سمنان و مهدیشهر حضور داشتند.