۵۱ درصد از حجم مخزن ذخیره آب سد اکباتان پر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: ۵۱ درصد از حجم مخزن ذخیره آب سد اکباتان پر است. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده، با بیان اینکه در از ابتدا  سال آبی جاری تاکنون شاهد بارندگی ۲۵۹ میلیمتری در همدان بوده‌ایم، گفت: این در حالی است که در مدت […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: ۵۱ درصد از حجم مخزن ذخیره آب سد اکباتان پر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده، با بیان اینکه در از ابتدا  سال آبی جاری تاکنون شاهد بارندگی ۲۵۹ میلیمتری در همدان بوده‌ایم، گفت: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان بارندگی ۳۵۴ میلیمتر و در بلندمدت ۲۶۰ میلیمتر گزارش شده است.

وی بیان کرد: میزان بارندگی نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد و نسبت به بلندمدت ۱ درصد کاهش داشته که امیدواریم در ماه های آینده بارندگی بیشتری داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به وضعیت سد اکباتان افزود: هم اکنون ۵۱ درصد سد اکباتان پر است و در حال حاضر ۰.۷۵ مترمکعب در ثانیه آب از سد اکباتان برداشت می‌شود.

ستوده حجم آب سد آبشینه را ۵ میلیون مترمکعب معادل ۱۰۰ درصد ظرفیت آن بیان کرد و گفت: حجم آب سد شیرین‌سو ۳.۲ میلیون مترمکعب است که ۷۳ درصد آن پر است.

وی با بیان اینکه همچنین ۱۰۰ درصد ظرفیت سد کلان ملایر پر است یادآور شد: ۶۶ درصد سد سرابی تویسرکان و ۱۶ درصد سد شنجور رزن نیز پر است که امیدواریم همه سد‌های استان همدان در بارندگی‌های آتی سیراب شوند.