اجرا و بهره‌برداری از ۴۵۰۰ سامانه اقشار حمایتی فارس

مدیر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: تعداد ۴۵۰۰ سهمیه سامانه ۵ کیلو واتی انشعابی حمایتی برای شرکت توزیع نیروی برق استان فارس درسال جاری در نظر گرفته شده است که در قالب برنامه‌های پیش بینی شده به بهره برداری خواهند رسید.

به گزارش برقآب و پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، با هدف اجرای طرح حمایت از اقشار کم برخوردار جامعه از طریق توسعه نیروگاه های مقیاس کوچک ۵ کیلوواتی و همچنین اهمیت توسعه انرژی های تجدیدپذیر، نشست هم اندیشی طرح احداث نیروگاه های خورشیدی حمایتی برگزار شد.
اسماعیل خاتمی مدیر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در این رابطه گفت: با هدف بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت انرژی‌های تجدید‌پذیر در استان و همچنین پتانسیل مطلوب توسعه سامانه‌های مقیاس کوچک خورشیدی در مناطق جغرافیایی شرکت، تعداد ۴۵۰۰ سهمیه سامانه ۵ کیلو واتی انشعابی اقشار حمایتی  برای شرکت توزیع نیروی برق استان فارس درسال جاری در نظر گرفته شده است که در قالب برنامه های پیش بینی شده به بهره برداری خواهند رسید.
در ادامه این نشست کارشناس بازار برق به تشریح گردش کامل روند اجرای طرح نیروگاه های خورشیدی و سامانه “مهرسان”پرداخت.
محمد جعفر رنجبر گفت: مددجویان نهادهای حمایتی پس از ثبت نام در سامانه “مهرسان”و عقد قرارداد خرید تضمینی ۲۰ ساله با شرکت توزیع نیروی برق استان فارس،توسط نهادهای حمایتی جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی خواهند شد که پس از آن پروژه از طریق سامانه جهت اجرا به پیمانکاران ارجاع داده می‌شود.
در بخش دیگری از این نشست جوادی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خمینی(ره) ضمن اعلام آمادگی همکاری کلیه اداره‌های کمیته امداد شهرستان‌ها با شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، اظهارداشت: برای احداث نیروگاه‌ها با ۳ پیمانکار مجرب تفاهم‌نامه همکاری امضا شده است که در جهت تسریع در احداث نیروگاه‌ها با ۲ پیمانکار دیگر پس از دریافت تاییدیه از سازمان انرژی های تجدیدپذیر تفاهم‌نامه همکاری بسته خواهد شد.