۴۵ کیلومتر از خط انتقال آب شرب به سرخس پایان یافت

سید مجید حسینی مدیر پروژه خط انتقال آب سد دوستی به شهر سرخس با اعلام این خبر گفت: عملیات اجرایی طرح آب رسانی به شهر سرخس با هدف تامین 260 لیتر بر ثانیه آب با کیفیت برای شرب و بهداشت شهر سرخس از سال 1390آغاز شده است..

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت اب منطقه ای خراسان رضوی سید مجید حسینی، مدیر پروژه انتقال آب شرب به سرخس، به تازگی اعلام کرده است که انتقال آب شرب به سرخس با هدف تأمین ۲۶۰ لیتر بر ثانیه آب با کیفیت برای شرب و بهداشت شهر سرخس به اجرا گذاشته شده است.

محدودیت های مربوط به روان آب های ورودی به سد دوستی، ناشی از اقدامات سازه ای بالادست سد، باعث شده است که اجرای چاه های دارای شاخص های کمی و کیفی در محل خط انتقال، به عنوان اقدام تکمیلی در نظر گرفته شود. تاکنون ۴۵ کیلومتر از خط انتقال اجرا شده است و عملیات تکمیلی و بهره برداری آزمایشی از مرحله اول انتقال آب در حال انجام است.

با استناد به لایحه قانونی استملاک اراضی برای اجرای برنامه های عمومی، عمرانی و نظامی دولت، شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی بر اساس گزارش هیات منتخب کارشناسان رسمی دادگستری پرداخت حقوق ذینفعان را در بیش از ۸ کیلومتر از خط انتقال آب در فاز سوم اقدام کرده است. همچنین، عملیات اجرایی خط انتقال آب توسط پیمانکار نیز در حال انجام است.

مشکلات اجتماعی ناشی از ادعای کشاورزان باعث کندی پیشرفت فیزیکی فاز سوم پروژه شده است. به منظور حل این مشکلات، مکاتبات با فرماندار شهرستان سرخس و دیگر پیگیری های حقوقی و قانونی در دست انجام است.

با اتمام این پروژه، مردم شهرستان سرخس از آب شرب و بهداشت با کیفیت و مطلوب برخوردار خواهند شد.