۴ هزار و ۱۹۴ کنتور خراب مشترکان آب استان مرکزی تعویض شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی اظهار داشت : از ابتدای سال جاری تاکنون 4 هزار و 197 کنتور خراب مشترکان آب این استان تعویض شده است.

 

به گزارش برقآب، حشمت اله عباسی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ساماندهی کنتورهای خراب، رفع فرسودگی و جمع آوری انشعابات غیرمجاز را از جمله اهداف کلان شرکت آب و فاضلاب استان برای جلوگیری از هدر رفت آب عنوان کرد و افزود: از آنجا که قدمت، نوع و جنس کنتور، شرایط آب و هوایی، نحوه نگهداری و برخی عوامل دیگر از جمله صدمه دیدن کنتور، تأثیر مستقیم بر عمر مفید آن دارد، در هر دوره از قرائت، تعداد جدیدی از کنتورهای مشترکان به فهرست فرسوده‌ها افزوده می‌شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر اتمام عمر مفید، قرار گرفتن کنتور در شرایط نا مساعد و آسیب فیزیکی از جمله عوامل آسیب زا به کنتور‌های آب است که مشترکان باید از نگهداری کنتور‌ها در چنین وضعیتی اجتناب کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: با توجه به محاسبه آب‌بهای مصرفی براساس عملکرد کنتور، در صورت معیوب نبودن کنتور‌ها اطلاعات و آمار دقیق تری از آب مصرفی مشترکان دریافت شده و این فرایند کمکی شایانی برای توزیع آب بر حسب نیاز جامعه هدف است.

وی یادآور شد: مشترکان هم استانی می توانند با تماس با سامانه ۱۲۲ حوادثی از جمله شکستگی لوله داخل کوچه، خیابان و معابر، ترکیدگی کنتور، نشتی از کنتور، خرابی فلکه از کنتور، شکستگی لوله بین محفظه و کنتور، شکستگی لوله بین کنتور و فلکه، نشتی از شیرخط و شیر آتش نشانی، قطع آب، افت فشار موردی، حوادث مربوط به فاضلاب و غیره پیگیری نمایند.