۴ طرح آبرسانی روستایی در بخش بزینه رود استان زنجان انجام شد

اجرای 4 طرح آبرسانی روستایی در بخش بزینه رود

به گزارش برقاب،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به توسعه خدمات آبرسانی در دولت سیزدهم گفت: امسال ۴ طرح آبرسانی روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد ریال اجرایی شد.
«علی محمد نادرخانی» اظهار کرد: با اجرای ۵ کیلومتر عملیات اصلاح و بازسازی خط انتقال و ۲ کیلومتر اصلاح شبکه در روستای زاغه لو این روستا تحت پوشش خدمات شرکت آبفا قرار گرفت.
وی افزود: این طرح با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و با مشارکت دهیاری و شورای اسلامی روستای زاغه لو اجرا شد که ۱۲۰ خانوار را از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار می کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان بیان کرد: طرح آبرسانی به روستای بصرک نیز با اجرای ۳.۵ کیلومتر عملیات اصلاح شبکه، خرید برق و تجهیز اتاق فرمان اجرایی شد.
نادرخانی گفت: این طرح با اعتبار ۵ میلیارد ریال جمعیتی افزون بر ۷۰ خانوار را تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب قرار داد.
وی خاطرنشان کرد: روستای دوراخلو در بخش بزینه رود نیز با اجرای ۸۰۰ متر عملیات لوله گذاری پس از چندین سال از نعمت آب آشامیدنی سالم برخودار شد.
به گفته مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان این طرح با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و با مشارکت دهیاری اجرا شد.
نادرخانی گفت: طرح آبرسانی به روستای شهیدآباد نیز دیگر طرح آبرسانی در بخش بزینه رود بود که امسال به بهره برداری رسید.
این مسئول یادآور شد: طرح آبرسانی به روستای شهیدآباد شامل احداث ۴ کیلومتر خط انتقال و اجرای عملیات بهسازی قنات روستا با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال اجرایی شد که با بهره بردار از آن ۲۰۰ خانوار از خدمات تامین آب شرب پایدار بهره مند شدند.
گفتنی است: بخش بزینه رود به مرکزیت شهر زرین رود با ۱۰ هزار مشترک یکی از امورات تابعه شهرستان خدابنده استان زنجان است.