همزمان با سفر رئیس جمهور؛

۳ پروژه شاخص آبرسانی استان بوشهر به بهره‎ ‌برداری رسید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب از افتتاح ۳پروژه آبی در استان بوشهر همزمان با سفر رئیس جمهور خبرداد.

به گزارش برقاب،ابوالحسن عالی مدیرعامل آب و فاضلاب استان بوشهر در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فاز اول پروژه شاخص آبرسانی به شهرستان جم ۲ شهر و روستاهای تابعه با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: این پروژه شاخص آبرسانی شامل ۲ بخش آب شیرین کن و خطوط انتقال و شبکه برق است و منبع تأمین آب آن در حال حاضر خط انتقال کوثر است.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: این طرح دارای ۴۲ کیلومتر خط انتقال آب و ۳۱ کیلومتر خط انتقال برق و ۶ باب مخزن به ظرفیت ۵۰ هزار مترمکعب است.

 

وی بیان کرد: این طرح دارای ۳۵ دستگاه الکتروپمپ و هشت پست برق بوده و کل اعتبار این پروژه هشت هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال است.

 

 

 

مدیرعامل آب و فاضلاب استان بوشهر همچنین گفت: آب‌شیرین کن شماره ۲ بوشهر دارای ظرفیت ۳۵ هزار مترمکعب است که عملیات اجرایی از سال ۱۳۹۷ آغاز شد.

 

عالی اضافه کرد: این طرح شامل تأسیسات و خط انتقال به طول هفت کیلومتر است و دارای سالن به مساحت چهار هزار و ۵۰ مترمربع و مخزن آب خام آبگیر ۱۷۰ هزار مترمکعب و حجم مخزن آب پاک هزار مترمکعب است.

 

وی بیان کرد: آب‌شیرین کن شماره ۲ بوشهر دارای خط انتقال برق به طول پنج کیلومتر است که اعتبار کل آن ۱۲ هزار میلیارد ریال است.

 

آبشیرین‌کن وحدتیه و دالکی افتتاح شد

 

عالی بیان کرد: آب‌شیرین‌کن وحدتیه و دالکی با ظرفیت ۶ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شهرستان دشتستان احداث شده است.

 

وی اضافه کرد: منطقه تحت پوشش این آب‌شیرین‌کن شهرهای وحدتیه و دالکی و روستاهای مسیر است.

 

عالی ادامه داد: منبع تأمین آب خام آن رودخانه دالکی است و دارای حجم مخزن آب پاک ۴۳۲ متر مکعب و سالن ۵۰۰ متر مربع با تصفیه اصلی و حجم مخزن خام ۲ هزار مترمکعب است.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب بوشهر خاطرنشان کرد: یک کیلومتر خط انتقال برق و ۳.۵ کیلومتر خط انتقال آب پاک در این پروژه اجرا شده است که اعتبار کل آن ۲ هزار میلیارد ریال است.

 

وی افزود: با توجه به تأمین آب شهرستان دشتستان از خط کازرون ایجاد این پروژه در شهرستان دشتستان می‌تواند در رفع مشکلات و پایداری تأمین آب در این شهرستان را کاهش دهد.