۲۶۶ هزار مشترک برق تبریز پاداش صرفه جویی گرفتند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، گفت: 266 هزار مشترک خانگی برق تبریز مشمول دریافت پاداش صرفه جویی شده اند؛ پیش بینی می شود تا پایان تابستان تعداد مشترکانی که پاداش خواهند گرفت به دو برابر افزایش یابد.

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، اکبر فرج نیا با اشاره به مساحت ۴ هزار و ۷۷۰ کیلومترمربعی مناطق تحت پوشش برق تبریز اظهار کرد: این شرکت افتخار خدمات رسانی به یک میلیون و ۱۱۶ هزار و ۳۱۸ مشترک خانگی،صنعتی،کشاورزی، اداری، تجاری و عمومی در ۳ شهرستان تبریز، آذرشهر و اسکو را دارد.
وی با اشاره به قرار داشتن در دوره زمانی پیک بار تابستان افزود: حدود ۳۵ درصد از کل مصرف برق تبریز توسط بخش خانگی مصرف می شود که این میزان در ساعت اوج بار تابستان به دلیل استفاده همزمان مشترکان در ساعات خاصی از روز مخصوصا از وسایل سرمایشی، افزایش می یابد که عدد بسیار بزرگی محسوب می‌شود و این مساله موجب افزایش فشار بر شبکه و بروز ناترازی و اختلال می‌شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: برای پیشگیری از بروز ناترازی در شبکه و تأمین برق پایدارموردنیاز توصیه می شود با مدیریت زمان و استفاده هوشمندانه از وسایل برقی پر مصرف در ساعات غیر اوج مصرف استفاده کنند.
وی با اشاره به اجرای طرح پاداش صرفه جویی در سال گذشته بیان کرد: در سال جاری نیز همزمان با اجرای طرح های پاداش صرفه جویی، پویش با انرژی که در آن جوایز بسیار جذابی برای مشترکان خانگی در این طرح در نظر گرفته شده است، اجرا می شود.
فرج نیا اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح و با همراهی مشترکان تا امروز ۲۶۶ هزار و ۳۱۶ مشترک خانگی در مناطق تحت پوشش برق تبریز در مجموع بیش از ۴۷ میلیارد ریال بر روی قبوض برق خود پاداش صرفه جویی دریافت کرده اند.
وی ضمن قدردانی از همراهی مشترکان خاطرنشان کرد: با مشارکت شهروندان و استفاده هوشمندانه از انرژی برق، در مجموع به میزان ۹ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۹۵۴ کیلووات در مصرف برق صرفه جویی شده است.