۲۶ میلیارد ریال خسارت به شبکه توزیع برق سیستان و بلوچستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: باد شدید و باران چند روز اخیر در این استان حدود ۲۶ میلیارد ریال به شبکه های توزیع برق این منطقه خسارت وارد کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان، خلیل عوض زاده اظهار داشت: شهرستان های هیرمند، زاهدان، نیکشهر، ایرانشهر، […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: باد شدید و باران چند روز اخیر در این استان حدود ۲۶ میلیارد ریال به شبکه های توزیع برق این منطقه خسارت وارد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان، خلیل عوض زاده اظهار داشت: شهرستان های هیرمند، زاهدان، نیکشهر، ایرانشهر، قصرقند، دلگان، زابل، پلان و راسک از جمله مناطقی هستند که دچار خسارت شده اند.
وی ادامه داد: ۶ دستگاه ترانس، ۱۱۷ اصله تیر و سه هزار و ۲۲۰ متر شبکه فشار ضعیف و متوسط از جمله خسارت وارد شده به شبکه توزیع برق این استان است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به آمادگی قبلی اکیپ های عملیاتی این شرکت در سطح استان بلافاصله با بسیج امکانات و نیروهای عملیاتی نقاط آسیب دیده ترمیم و شبکه برق پایدار شد.
وی با بیان اینکه در برخی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان همچنان شاهد باد و باران هستیم تصریح کرد: با تلاش شبانه روزی پرسنل توزیع برق این استان بخش اعظمی از شبکه های آسیب دیده اصلاح و مجدداً احداث شده و در حال حاضر شبکه توزیع برق استان در شرایط پایداری به سر می برد.
عوض زاده اظهار داشت: علیرغم آمادگی تیم های عملیاتی و لجستیکی این شرکت، در مواردی که راه دسترسی به روستاها در اثر سیل از بین می رود، امکان اقدام و عملیات فوری سلب، و رفع خاموشی و بازسازی شبکه با تاخیر همراه می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان، فعالیت سامانه بارشی فعال در این استان تا پنج شنبه ادامه دارد و انتظار می رود در نتیجه بارش های رگباری آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها را شاهد باشیم.