۲۲ هکتار از حریم رودخانه ارس به خاک کشور بازگردانده شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی گفت: با ساماندهی رودخانه مرزی ارس، اجرای عملیات لایروبی و دایک‌گذاری، ۲۲ هکتار از حریم این رودخانه به خاک کشور بازگردانده شد. یاسر رهبردین در بازدید از روند اجرایی عملیات طرح ساماندهی رودخانه ارس افزود: طرح ساماندهی این رودخانه در آذربایجان غربی در سه بازه متفاوت به طول پنج […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی گفت: با ساماندهی رودخانه مرزی ارس، اجرای عملیات لایروبی و دایک‌گذاری، ۲۲ هکتار از حریم این رودخانه به خاک کشور بازگردانده شد.

یاسر رهبردین در بازدید از روند اجرایی عملیات طرح ساماندهی رودخانه ارس افزود: طرح ساماندهی این رودخانه در آذربایجان غربی در سه بازه متفاوت به طول پنج کیلومتر در محدوده شهرستان پلدشت در حال انجام است و با انجام ساحل بندی و اجرای دایک گذاری در حریم رودخانه ارس روستاهای همجوار رودخانه ارس و تاسیسات زیرساختی منطقه از خطر سیلاب و تخریب نجات یافت.

وی با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی میهن اسلامی بیان کرد: در سال‌های اخیر و در اثر تخریب سیلاب، رودخانه ارس تغییر مسیر داده و قسمتی  از اراضی کشور از دسترس خارج شده بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به صدور ۱۴۲ فقره پروانه بهره برداری از ایستگاه های پمپاژ فرعی سازمان جهاد کشاورزی در مدت زمان کمتر از ۲ ماه اضافه کرد:  حرکت جهادی و شبانه روزی برای حل مشکلات مردم منطقه سرلوحه همه مدیران شهرستانی باید قرار گیرد و تا انتهای هفته و صادر شدن ۳۲ پروانه دیگر  برای ایستگاه پمپاژ  این عدد به۱۷۴ پروانه خواهد رسید.

رهبردین گفت: با تعامل خوبی که بین شرکت آب منطقه ای و شرکت توزیع نیروی برق و سازمان جهاد کشاورزی استان صورت گرفته، تامین برق ایستگاه پمپاژ فرعی سازمان جهاد کشاورزی در ۹ هزار هکتار از اراضی تحت پوشش شبکه های آبیاری و زهکشی سد آغ چای و کرم آباد طی مدت ۶ ماه انجام خواهد شد.