۱۷۱ کیلومتر لوله گذاری در جهاد آبرسانی به روستاهای نایین، سمیرم و فریدونشهر

طرح ملی جهاد آبرسانی در سه شهرستان نایین، سمیرم و فریدونشهر با هزینه ای بالغ بر 1970 میلیارد ریال به پیشرفت بیش از 50 درصدی رسید.

۱۷۱ کیلومتر لوله گذاری در جهاد آبرسانی به روستاهای نایین، سمیرم و فریدونشهر

به گزارش برقاب ،حسین اکبریان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه طرح ملی جهاد آبرسانی با هدف محرومیت زدایی از روستاها یکی از پروژه های شاخص در دولت سیزدهم بوده است، گفت: بر اساس این طرح ۱۰ هزار متر مکعب مخزن در این سه شهرستان احداث می شود که تا کنون ۲۹۵۰ متر مکعب آن احداث شده است .
وی میزان کل لوله گذاری در این طرح را ۳۶۱ کیلومتر عنوان کرد و افزود: ۱۷۱ کیلومتر لوله گذاری تا کنون اجرا شده که باقیمانده آن نیز با تامین اعتبار اجرا می شود.
وی جمعیت بهره مند از این طرح را ۲۱ هزار نفر در ۹۷ روستای استان اصفهان اعلام کرد و افزود:با اجرای این طرح ۴۰ لیتر بر ثانیه آب تامین می شود.
مدیر عامل آبفای استان اصفهان اجرای این طرح در روستاها را هدیه ویژه دولت سیزدهم به مناطق محروم دانست و گفت: محرومیت زدایی از
روستاها و به دنبال آن تحقق عدالت اجتماعی از اهداف مهم این طرح بوده که با خدمات جهادی شرکت های آبفا و همکاری قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی (ع) میسر می شود.