انتظار 14 هزار متقاضی محروم روستایی در دولت سید محرومان به پایان رسید؛

۱۷ روستای محروم خراسان شمالی برق دار شدند

با دستور مستقیم رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و با اقدامات میدانی و توجه خاص ایشان به محرومان، در کمتر از 2 سال، 17 روستای محروم فاقد برق با بیش از 14 هزار متقاضی، از نعمت برق برخوردار شدند.

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی؛ با دستور مستقیم رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و با اقدامات میدانی و توجه خاص ایشان به محرومان، در کمتر از ۲ سال، ۱۷ روستای محروم فاقد برق با بیش از ۱۴ هزار متقاضی، از نعمت برق برخوردار شدند.

مدیر عامل این شرکت در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص اقدامات انجام شده این شرکت در دولت شهید جمهور گفت: خوشبختانه از زمان انتخاب شهید آیت الله رئیسی به عنوان رئیس جمهور، اقدامات بسیار مهم و زیر بنایی در صنعت برق استان اتفاق افتاد که امیدوار هستیم راه ایشان ادامه یابد.

مهندس “حسن چاهی” با اشاره به عملکرد جذب اعتبارات سرمایه ای شرکت گفت: بیش از پانصد و ۴۰ میلیارد تومان در ۲ سال گذشته و در زمان رئیس جمهور شهید برای توسعه زیرساخت های صنعت برق در استان جذب شد که با رشد ۳۰۰ درصدی همراه بود.

وی ادامه داد: در همین راستا برق رسانی به ۳۴ شهرک روستایی و ۱۷ روستای محروم فاقد برق طی سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ که بیش از ۱۴ هزار متقاضی در انتظار آن بودند با اعتباری به مزیان ۸۱ میلیارد تومان به پایان رسید و هم چنین شبکه برق ۳۳۷ روستا به طور کامل اصلاح و بازسازی شد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان با بیان این که با سفر رئیس جمهور شهید به استان، برنامه ها و خدمات ارزشمندی به تصویب رسید، خاطر نشان کرد: یکی از برنامه های آن سفر اجرای برق رسانی به پروژه نهضت ملی مسکن بود که در این راستا با احداث ۲۲ کیلومتر و اعتبار ۵۶ میلیارد تومان مسکن ملی شهرستان های اسفراین، جاجرم، گرمه و … تامین برق شد.

مهندس “حسن چاهی” در پایان با اشاره به اجرای پروژه مهم تصفیه خانه پساب پتروشیمی بجنورد گفت: اجرای این پروژه که برای شهروندان استان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود با احداث ۱۱ کیلومتر اجرا شد. هم چنین ۲۱ سایت پوشش تلفن همراه ایرانسل تامین برق شد.

وی خاطر نشان کرد: در راستای تامین روشنایی معابر و بلوارهای استان علاوه بر این که بیش از ۲۴ کیلومتر شبکه احداث و هم چنین بیش از ۱۰ هزار چراغ LED با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان در دولت سیزدهم تعویض شد.