120 پروژه برق استان یزد در هفته دولت افتتاح می شود

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس  علی جم در خصوص جزییات طرح های قابل افتتاح  هفته دولت در سال 1401  اظهار داشت: طرح های حوزه برق استان در چهار محور برق توسعه و احداث شبکه در مناطق شهری و روستایی ،برق رسانی به روستاها ،  بهینه سازی شبکه ها در حوزه روستایی و شهری و تامین روشنایی شهرها و روستاها با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 370 میلیون ریال  به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه بهره برداری از طرح های یادشده نقش مهمی در پایداری شبکه و توسعه خدمات رسانی به مشترکین برق دارد ، عنوان کرد: با اجرای 29 طرح توسعه و احداث شهری و روستایی افزون بر  67هزار 446 متر شبکه فشار متوسط و ضعیف و 1010  دستگاه چراغ پر بازده به تجهیزات شبکه استان یزد افزوده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد اعلام کرد : در حوزه روشنایی، 39پروژه با احداث افزون بر  40 هزار متر شبکه فشار متوسط و ضعیف با هزینه ای بالغ بر  394 میلیارد و 702 میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

 جم ،  توسعه روشنایی را از برنامه های وزارت نیرو  برشمرد و خاطرنشان کرد: در  دهه فجر  امسال  تامین روشنایی بلوارهای  موحدین ، شهیدان حاجی مهدی ، خیابان دستغیب و اصلاح روشنایی بلوارهای صدوقی جنوبی و پژوهش در برنامه افتتاح شهرستان یزد قرار دارد.

وی با بیان اینکه 120 دستگاه پست هوایی به تاسیسات موجود افزوده شده است،  اذعان کرد: شرکت توزیع نیروی برق در این پروژه ها بر اساس رویکرد وزارت نیرو  با بهره گیری از ترانسفورماتورهای کم تلفات  و تجهیزات نوین ، ضمن اتوماسیون کردن شبکه ها ؛  ، کاهش تلفات برق را  لحاظ کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه تعداد مشترکین برق استان یزد از 745 هزار مشترک فراتر رفته است تاکید کرد: استفاده از شیوه های نوین مدیریت شبکه برای استمرار انرژی الکتریکی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه ، فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف مشترکین، گسترش و توسعه خدمات الکترونیکی از برنامه های استراتژیک این شرکت محسوب می شود.