۱۱ پروژه شرکت آب منطقه ای گلستان در دهه فجر سال جاری

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان از شروع بهره برداری و آغاز عملیات اجرائی 11 پروژه شرکت آب منطقه ای استان در دهه مبارک فجر سال جاری خبر داد.

به گزارش برقآب به نقل از  روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان، دکتر ایرج حیدریان اظهار کرد: از این ۱۱ پروژه شرکت آب منطقه ای گلستان، ۱۰ پروژه آماده بهره برداری می باشند و عملیات اجرائی یک پروژه نیز شروع می شود که مجموع اعتبار هزینه شده و مورد نیاز آنها بالغ بر ۷۶۰ میلیارد تومان می باشد.
وی بیان کرد: از این پروژه ها ۳ پروژه در بخش عرضه آب، یک پروژه در بخش بهبود بهره برداری و حفاظت منابع آب و ۷ پروژه در بخش مهندسی رودخانه است. در بخش عرضه آب یک حلقه چاه با آبدهی ۱۵ لیتر بر ثانیه در شهر گنبد کاووس و یک باب مخزن به حجم ۵ هزار متر مکعب مخزن در شهر کردکوی در بخش آب شرب استان وارد مدار بهره برداری می شوند.
دکتر حیدریان بیان کرد: دیواره سازی و ساماندهی رودخانه های انجیراب و زنگیان، دیواره سازی و ساماندهی رودخانه آق سو، دیواره سازی و ساماندهی رودخانه گرگانرود، دیواره سازی و ساماندهی رودخانه قره چای رامیان و… و نیز مرمت ایستگاه های هیدرومتری از جمله مهم ترین پروژه های شرکت آب منطقه ای استان هستند که عملیات اجرایی آنها باتمام رسیده و همزمان با دهه فجر سالجاری مورد بهره برداری قرار می گیرند.
ایشان همچنین تاکید کردند اجرای زهکش های اصلی و سیلاب بر ناحیه ۲ طرح زهکشی اراضی پروژه اجرایی شرکت آب منطقه ای استان در دهه مبارک فجر سال ۱۴۰۲ می باشد.