۱۰ هزار متر مربع از بستر و حریم رودخانه شادچای رفع تصرف شد

سرپرست امور منابع آب شهریار، ملارد و شهرقدس از رفع تصرف 10 هزار متر مربع از بستر و حریم رودخانه شادچای در پایین دست محور چیتگر - اندیشه خبر داد.

به گزارش برقاب : ۱۰ هزار متر مربع از بستر و حریم رودخانه شادچای رفع تصرف شد. روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، “حسین زنگویی” با بیان این مطلب اظهار کرد: با تلاش کارشناسان فنی و حقوقی و تیم گشت و بازرسی آب های سطحی این امور و پس از انجام کارشناسی های لازم با اخذ دستور قضایی این میزان زمین رفع تصرف شد.

وی ادامه داد: این تصرفات شامل  خاکریزی، تسطیح ، دیوارکشی به وسیله بلوک های سیمانی، بناهای مسقف ، دپوی بلوک و جداول سیمانی بود که با تامین تجهیزات و ادوات رفع تصرف ۱۰ هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه شادچای طی یک روز کاری انجام شد.

زنگویی همچنین عنوان کرد:  لایروبی و رفع انسداد از بالادست و پایین دست محل مذکور شامل دهانه ورودی و خروجی پل تقاطع چیتگر اندیشه و رودخانه شادچای به طول ۳۵۰ متر و در پهنای ۱۰ متر طی یک هفته کاری انجام پذیرفت که انجام این عملیات  موجب افزایش ظرفیت آبگذری و رفع انسداد از نقاط حادثه خیز و پاکسازی محل گردید.

سرپرست امور منابع آب شهریار، ملارد و شهرقدس در پایان خاطر نشان کرد: رصد و پایش تمامی رودخانه های واقع در محدوده عملیات این ‏امور در راستای عبور ایمن سیلاب های احتمالی توسط ماموران مربوطه صورت می پذیرد و این موضوع تا ظرفیت کامل و رفع بحران ‏از منطقه ادامه خواهد داشت و از طرف اکیپ گشت و بازرسی این امور پیگیری خواهد شد.