بهره برداری از طرح های آبرسانی به روستاهای شهرستان فیروزکوه در هفته دولت

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران از پیشرفت 40 درصدی مجتمع آبرسانی مهاباد 2 فیروزکوه خبر داد و گفت: این پروژه در هفته دولت امسال به صورت کامل وارد مدار بهره برداری می شود. به گزارش روابط عمومی ، رحمت اله محمدی با اشاره به یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و […]

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران از پیشرفت 40 درصدی مجتمع آبرسانی مهاباد 2 فیروزکوه خبر داد و گفت: این پروژه در هفته دولت امسال به صورت کامل وارد مدار بهره برداری می شود.
به گزارش روابط عمومی ، رحمت اله محمدی با اشاره به یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار داشت: یکپارچه‌سازی موجب هم افزایی در اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب استان به ویژه تسریع در تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی شده است.
وی تکمیل مجتمع آبرسانی مهاباد 2 را از جمله این پروژه‌ها ذکر کرد و پیشرفت فیزیکی این پروژه را تا کنون 40 درصد اعلام کرد.
مدیر عامل آبفای شرق در ادامه افزود: در ایام هفته دولت طرح های عمرانی آبرسانی به 15 روستای شهرستان فیروزکوه شامل لاسم چشمه، امیریه، سرانزا، کمند، شیخ وزراء، کلارخان بالا و پایین، گورسفید، کرک وانه، کندیان، سیاه ده ، میهن ، طرود ، طارن و سرمندیان افتتاح می‌شود که با بهره‌برداری از آنها 15 روستا از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره ‌مند می‌شوند.
وی اعتبار این مجتمع آبرسانی را 110 میلیارد تومان اعلام کرد که از محل صندوق توسعه ملی تامین می گردد.
مدیر عامل شرکت آبفای شرق در ادامه طرح های آبرسانی به روستاهای شهرستان فیروزکوه را شامل احداث 4 باب مخزن بین راهی با ظرفیت کل 5300 مترمکعب، احداث 4 ایستگاه پمپاژ بین راهی به ظرفیت 120لیتر در ثانیه و اجرای 77 کیلومتر خط انتقال اصلی و فرعی آب (چدن داکتیل با قطر 350 میلیمتر و فشار کار 25 اتمسفر) اعلام کرد و یادآور شد: بهره برداری از این پروژه موجب بهبودی وضعیت تامین آب در روستاهای فوق شده و آب با فشار مناسب به تمام مناطق روستا خواهد رسید.