۵۹۹ روستای سیستان و بلوچستان به طرح آبرسانی ملی الحاق شد

معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبی و فاضلاب کشور از الحاق ۵۹۹ روستای سیستان و بلوچستان به طرح آبرسانی ملی خبر داد.

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، “مجید آقازاده حبشی” در پایان سفر دو روزه خود به سیستان و بلوچستان که با هدف بررسی و کنترل طرح‌های ویژه آبرسانی این استان صورت گرفت، بیان کرد: به منظور تأمین اعتبار و اجرای تاسیسات آب این تعداد روستا از ردیف ملی روستایی، لیست روستاهای مورد نظر و فرآیند تحقق این مهم نهایی شد.

وی از تکمیل، فاز اول طرح خط انتقال آب‌شیرین‌کن کنارک به شهر چابهار با توجه به تأمین لوله، تا پایان آذرماه خبر داد و گفت: این پروژه که به طول ۲۲ کیلومتر است، نقش مهمی در افزایش ظرفیت انتقال آب به شهر چابهار و رفع بخشی از کمبود آب این شهر بندری دارد.

وی با اشاره به عملیات باقیمانده طرح آبرسانی به شهرهای سیستان نیز گفت: با توجه به اینکه این طرح توسط وزیر نیرو مورد تاکید است، قرار است عملیات اجرایی مورد نیاز برای تکمیل طرح طی یک ماه آینده به پیمانکار واگذار شود.

معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، همچنین از تأمین اعتبار طرح اضطراری آبرسانی به شهرهای زاهدان و منطقه سیستان از محل دشت هامون هیرمند، شیله و لواریاب تا سقف ۱۵۰۰ میلیارد تومان و تأمین اعتبار برای سرعت بخشیدن به طرح جهاد آبرسانی در این استان خبر داد و گفت: تا تحقق این مهم، پیگیر اعتبارات ویژه برای این دو طرح اولویت‌دار وزارت نیرو هستیم.

این گزارش حاکی است، معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور در چهارمین سفر خود به سیستان و بلوچستان، با حضور “هاشم خمر” مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های آب و فاضلاب از طرح‌های اضطراری تأمین آب منطقه سیستان، زاهدان و خاش بازدید کرد.

بازدید از آخرین وضعیت ذخایر آبی چاه نیمه‌های سیستان به عنوان تنها منبع اصلی تامین کننده آب شمال و مرکز این استان با بیش از یک میلیون و ۵۰۰ نفر جمعیت، بازدید از تاسیسات و ایستگاه‌های پمپاژ در مدار و تعدادی از پروژه‌های طرح جهاد آبرسانی وزارت نیرو در منطقه سیستان، سایر برنامه‌های سفر دو روزه معاون مهندسی شرکت آبفای کشور به این استان بود.

آقازاده حبشی، در ادامه سفر خود صبح جمعه، جهت بازدید از روند پیشرفت پروژه انتقال آب از کارواندر به شهر خاش و پروژه‌های جهاد آبرسانی، عازم این شهرستان شد و پیشرفت فیزیکی طرح آبرسانی به شهر و ۱۲۰ روستای شهرستان خاش را کنترل کرد.

در پایان نیز جلسه جمع‌بندی جهت کنترل طرح‌های ویژه آبرسانی استان برگزار شد.