۲۸ سامانه خورشیدی حمایتی در گیلان افتتاح شد

مدیرکل دفتر توسعه سامانه های مقیاس کوچک ساتبا گفت: برای نخستین بار در استان گیلان، ۲۸ سامانه خورشیدی 5 کیلوواتی حمایتی ویژه مددجویان با مشارکت سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) در منطقه لوشان شهرستان رودبار به بهره برداری رسید.

به گزارش برقاب : افتتاح ۲۸ سامانه خورشیدی حمایتی مددجویان برای نخستین بار در استان گیلان . جعفر محمدنژاد سیگارودی به خبرنگار ساتبا خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در استان گیلان، ۲۸ سامانه خورشیدی ۵ کیلوواتی حمایتی ویژه مددجویان با مشارکت سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) با حضور مدیران شرکت‌های توزیع نیروی برق، کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و سازمان بسیج سازندگی استان گیلان، فرماندار و امام جمعه شهرستان رودبار به بهره برداری رسید.
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه منجیل، رودبار و لوشان از مناطقی در گیلان هستند که از تعداد روزهای آفتابی قابل توجهی برخوردارند، مسئولان ذیربط در استان خواستارند تسهیلات بیشتری از سوی دولت برای ساخت تعداد بیشتری از سامانه های خورشیدی در این مناطق اختصاص یابد.
محمدنژاد خاطرنشان کرد: ساتبا در صورت تامین اعتبار ساخت سامانه‌های خورشیدی حمایتی از سوی مراجع ذیربط مکلف به خرید برق تولیدی این سامانه‌هاست.
وی تاکید کرد: درست است که سطح تابش خورشید در استان‌های مرکزی ایران نسبت به استان های شمالی بیشتر است اما دما و شرایط مناسب برای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی در استان های شمالی وجود دارد، محمدنژاد سیگارودی تصریح کرد: بر خلاف ذهنیت‌های شکل گرفته مبنی بر اینکه استان‌های شمالی برای ساخت نیروگاه های خورشیدی مناسب نیستند، تابش و دمای مناسب در این مناطق وجود دارد و حتی از میانگین تابش کشورهای اروپایی بیشتر است، لذا باید این باور اصلاح شود.