در قالب طرح جهاد آبرسانی؛

۱۰ هزار نفر از جمعیت روستایی زهک از آب پایدار بهره‌مند می‌شوند

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان زهک گفت: با اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده آب در قالب طرح جهاد آبرسانی، ۱۰ هزار نفر از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان، “غلامحسین لکزائیان‌پور” با اعلام این خبر بیان کرد: مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته و بر اساس طرح جهاد آبرسانی در سال جاری بیش از ۵۰ کیلومتر از شبکه‌های توزیع آب فرسوده در ۱۰ روستای شهرستان زهک اصلاح و بازسازی کامل خواهند شد.

وی، هدف از نوسازی شبکه‌های فرسوده روستایی را کاهش هدر‌رفت آب و تأمین آب شرب پایدار اعلام کرد‌‌ و افزود: تنش آبی در این روستاها بطور متوسط ۲۵ درصد است و با این اقدام ضمن پایداری شبکه توزیع، ۳۰ درصد هدر رفت آب کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه، خرید لوله و اتصالات انجام شده و به زودی عملیات اجرایی آغاز خواهد می‌شود، افزود: با اصلاح، بازسازی و در برخی نقاط توسعه شبکه در این روستاها، حدود ۲۰۰۰ خانوار و تقریباً ۱۰ هزار نفر از جمعیت روستایی این شهرستان از آب شرب پایدار بهره‌مند خواهند شد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان زهک اضافه کرد: با توسعه شبکه توزیع ۱۰ درصد این جمعیت از آب شرب بهره‌مند و به مشترکان شرکت آب و فاضلاب استان اضافه می‌شوند.

لکزائیان‌پور، در خاتمه با اشاره به روستاهای هدف گفت: این روستاها شامل حسن‌آباد سنچولی، حسین دهمرده، خمک، حسن‌پیری، زیارتگاه، غلامعلی سرگزی و گوری از توابع بخش خمک و روستاهای عباس مراد، کندورک و قلعه کهنه از توابع بخش جزینک است.

گفتنی است شهرستان زهک دارای ۱۸۳ روستا و مجتمع روستایی و بیش از ۶۵ هزار نفر جمعیت روستایی است.