گذر موفق از اوج مصرف تابستانی و پیشگیری از مدیریت اضطراری بار در سمنان

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: گذر موفق از اوج مصرف تابستانی و پیشگیری از مدیریت اضطراری بار، با صرفه جویی 10 درصدی مشترکان در مصرف برق محقق خواهد شد. سید محمد موسوی زاده در گفت و گو با خبرنگار واحد خبر صدا و سیمای مرکز سمنان با اعلام این مطلب بیان داشت: روند […]

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: گذر موفق از اوج مصرف تابستانی و پیشگیری از مدیریت اضطراری بار، با صرفه جویی 10 درصدی مشترکان در مصرف برق محقق خواهد شد.

سید محمد موسوی زاده در گفت و گو با خبرنگار واحد خبر صدا و سیمای مرکز سمنان با اعلام این مطلب بیان داشت: روند افزایش دمای هوا تا اواسط هفته آینده و رشد مصرف برق، لزوم مدیریت بهینه مصرف برق را دو چندان می نماید.

وی با عنوان این که 30 درصد بار مصرفی اشتراک های خانگی استان، نوعاً سرمایشی است اظهار داشت: در حال حاضر به نسبت مدت مشابه سال قبل، حدود پنج درصد رشد مصرف و بیش از پنج درصد رشد پیک را در استان شاهد هستیم.

وی با اشاره به این که برای مشارکت در طرح کاهش پیک بار تابستانی، یک هزار و 100 مشترک با این شرکت تفاهم نامه منعقد کرده اند خاطر نشان ساخت: به ازای هر درجه ازدیاد دمای هوا، حدود 10 مگاوات مصرف برق در استان افزایش می یابد و لزوم متعادل سازی مصرف به ویژه ظرف ده روز آینده یک ضرورت محسوب می شود.

وی تصریح کرد: به منظور مشارکت 10 درصدی مشترکان برق برای مدیریت مصرف برق، لازم است تا با استفاده از دور کند کولر، تنظیم دمای کولرهای گازی بین 24 تا 26 درجه سانتی گراد، عدم استفاده همزمان از لوازم برقی پرمصرف در ساعت های اوج بار و خاموش نمودن لامپ های اضافی و غیر ضرور اقدام نمایند.

 

تغییر ساعات کار اداری دستگاه های اجرایی استان سمنان در راستای مدیریت مصرف برق

در راستای مدیریت بهینه مصرف برق در تابستان و ضرورت صرفه جویی در سازمان ها، نهادها و ادارات، ساعـات کـار اداری دستـگاه های اجرایی استان سمنان تغییر کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان در ابلاغ رسمی به کلیه دستگاه های اجرایی استان با تاکید برصرفه جویی و مدیریت بهینه مصرف برق اعلام نمود: از سی و یکم تیرماه تا پانزدهم مردادماه سال جاری، ساعات کار دستگاه های اجرایی استان از 7:30 لغایت 13:30 و روزهای پنج شنبه تا ساعت 12:30 تعیین می شود.

فاطمه منصوری در این ابلاغ به مدیران کل دستگاه های اجرایی و شهرداران تصریح نموده است: کلیه مدیران، نظارت بر مجموعه تحت مدیریت در سطح استان و رعایت صرفه جویی و اجرای کامل دستورالعمل های بهداشتی، برنامه ریزی لازم را برای کاهش مصرف برق به عمل آورده و نتایج حاصله با مقایسه را به شرکت توزیع برق استان ارسال نمایند.

وی همچنین خاطرنشان ساخت: شرکت توزیع برق استان با اعزام بازرس، نحوه اجرای دستورالعمل و مدیریت مصرف برق را بررسی و گزارش های لازم را تهیه خواهند نمود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان با ارائه نکات حائز اهمیت پیرامون خاموش کردن کلیه وسایل سرمایشی و اسپیلت ها، یک ساعت قبل از پایان ساعات اداری و در ایام تعطیلات اظهار داشت: اطمینان از خاموش بودن تجهیزات اداری قبل از ترک محل کار، خاموش کردن روشنایی های غیرضرور در طول ساعت های اداری و استفاده حداکثری از نور طبیعی، تنظیم ترموستات دمای اتاق ها بین 24 تا 26 درجه سانتی گراد، استفاده از لامپ های کم مصرف و بهره گیری از ژنراتورهای هر دستگاه از ساعت 11 تا پایان وقت اداری، از جمله مواردی است که در راستای صرفه جویی و مدیریت بهینه مصرف برق تاکید می شود.